Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefi tutturduk"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Caner Yıllar, “Toparlanma sürecinde tüm oyuncularım büyük gayret sarf etti ve arka arkaya alınan 5 galibiyetle sezon başında bizden istenen hedefi tutturduk” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yıllar, dün deplasmanda oynadıkları ve 84-66'lık skorla galip ayrıldıkları Burhaniye Belediye maçıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ligin ilk yarısının son karşılaşmasında aldıkları galibiyetin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Son 5 karşılaşmada alınan galibiyetler sonucunda ligi 7. sırada tamamlama başarısı gösterdiklerini ifade eden Yıllar, “Her iki takım için de çok önemli olan bu karşılaşmayı baştan sona önde götürdük ve maçı 84-66 gibi net bir skorla rahat şekilde kazandık” dedi.

Ligin başında oynadıkları ilk 5 karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılmanın kendilerini olumsuz yönde etkilemesine rağmen yılmadan çalıştıklarını belirten Yıllar, şunları kaydetti:
“Yeni bir takımla lige başladık. İyi mücadele etmemize rağmen karşılaşmaların sonlarına doğru yaptığımız basit hatalarla maçtan düşüyorduk. Fikstür dezavantajının da büyük etkisini hissettiğimiz ilk 5 maçta sıfır çekerek ligde şanssız bir başlangıç yaptık. Toparlanma sürecinde tüm oyuncularım büyük gayret sarf etti ve arka arkaya alınan 5 galibiyetle sezon başında bizden istenen hedefi tutturduk. Sonuçta ligin ilk yarısını 5 galibiyet alarak 7. sırada bitirdik.”

Ligin ikinci yarısı için ilk hedeflerinin bulundukları yeri korumak ve üst sıralara tırmanmak olduğunu vurgulayan Yıllar, şöyle devam etti:
“Sezon boyunca hem takım olarak hem de bireysel olarak büyük aşama kat ettik. Bunda Türk oyuncuların performansı çok ön plandaydı. Genç yabancı oyuncularda önemli gelişmeler kaydetti. Tecrübeli yabancı oyuncularımın katkıları ise takım olma olgusunu, iyi savunma yaparak pekiştirdi. Savunma olgusunu kuvvetlendirmemiz durumunda ligin ikinci yarısı bizim için iyi geçecektir.”

Dönem dönem haftada 3 maç oynadıklarını ve oyuncu rotasyonundan önemli ölçüde faydalandıklarını da ifade eden Yıllar, “Bu hafta sonu deplasmanda Beşiktaş Cola Turka ile oynayacağız. Arka arkaya kazanan bir takım olarak gittiğimiz bu deplasmanda da kazanmak için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Ligin ikinci yarısının ilk karşılaşması olan bu maçı kazanmak istiyoruz” dedi.

Burhaniye'den karayolu ile Kocaeli'ne geçtiklerini belirten Yıllar, sponsorlarından Yıldız Entegre A.Ş'nin misafiri olarak burada 2 gün kamp yapacaklarını ve ardından da cumartesi günü İstanbul'a geçeceklerini kaydetti.

Pazar günü oynanacak Beşiktaş Cola Turka maçı sonrasında All Star organizasyonu nedeniyle oyunculara 2 gün izin vereceklerini de vurgulayan Yıllar, takımın çarşamba günü Samsun'da yeniden biraraya geleceğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz