« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefi ıskaladık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Turgay Soyer, birinci devreyi değerlendirdi

Kırmızı beyazlı ekibin genel menajeri, ilk yarı için hedefledikleri 30 puanın altında kalmalarını F.Bahçe ve Adanaspor, Kocaelispor ve Siirt Jetpaspor maçındaki hakem hataları ile kötü futbola bağladı.

EN YOĞUN DEVRE

Genel Menajer Turgay Soyer, 18 maçlık seride elde ettikleri 23 puanın, geçen sezonun birinci devresindeki 24 puanla karşılaştırıldığında başarısızlık sayılmayacağını söyledi. Antalyaspor'un, tarihinin en yoğun maç trafiğini bu sezonun birinci devresinde yaşadığını öne süren Soyer, ‘‘Bir devrede 4 UEFA, 2 Türkiye Kupası ve 18 lig olmak üzere 24 resmi maç oynadık. Bu yoğun maç trafiğinin fizik ve tempo bakımından ekibimizde yarattığı olumsuz etkiler gözardı edilemez’’ dedi.

İYİ BAŞLADIK

Soyer, özellikle Ağustos, Eylül ve Aralık aylarının çok yoğun bir maç trafiği içinde geçtiğine dikkat çekerek, ‘‘Her ne kadar Almanya'daki rövanşta Werder Bremen'e 6-0 yenilerek UEFA Kupası'na veda etmişsek de Antalya'da 2-0'lık skorla dize getirdiğimiz bu ekibi yenen ilk Türk takımı olmanın gururunu da biz yaşadık. Ayrıca, lig yarışına devam ettiğimiz dönemde UEFA Kupası'ndaki ilk 3 maçta hiç gol yemeden 9 gol atmamız da küçümsenecek bir başarı değildir’’ diye konuştu.

13 GÜNDE 5 MAÇ

Soyer, şöyle devam etti: ‘‘Sezon başında her ne kadar ilk yarı için hedefimizi 30 puan olarak belirlemişsek de 22-29 arasındaki puanın da yeterli olacağını düşünmüştük. Ancak F.Bahçe ve Adanaspor maçında kesinleşmiş hakem hataları yüzünden 3, Kocaeli ve Siirt Jetpaspor maçlarında ise futbol adına gerekenleri yapmadığımız için 4 puan kaybımız oldu. Ayrıca devrenin son 13 gününde 5 maç oynamanın ağırlığını da kaldıramadık. Bu olumsuzluklar yüzünden hedefi ıskaladık.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz