GeriSpor Hedefi altın madalya
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hedefi altın madalya

Hedefi altın madalya
refid:14377888 ilişkili resim dosyası

Belarus'un başkenti Minsk'te devam eden Avrupa Halter Şampiyonası'nda kazandığı 2 bronz madalya ile büyük sürpriz yaparak otoriteleri şaşkına çeviren, Türkiye Bayan Halter Milli Takımı'nın genç sporcusu Şaziye Okur, en büyük hedefinin olimpiyat şampiyonluğu yaşamak ve ailesine bir ev satın alabilmek olduğunu söyledi.

Antrenörleri ve takım arkadaşları tarafından “halterin kraliçesi” olma yolunda ilerlediği ileri sürülen Şaziye Okur, açıklamalarda bulundu. 48 kiloda yarışan Okur, koparmada dördüncü olduktan sonra, silkmede ve toplamda iki bronz madalya kazanmıştı.

1992 Ankara doğumlu Şaziye henüz 18 yaşına girmiş bir sporcu olarak Minsk'te yakaladığı bu başarı ile dikkatleri üzerine çekti. Başarılı olmak için çok çalıştığını söyleyen Okur, haltere 2003 yılında henüz 11 yaşındayken Keçiören İlköğretim Okulu'nda başladığını belirtti.

Fakir bir ailenin çocuğu olduğunu söyleyen Okur, babasının zor şartlar altında inşaatta çalışarak geçimlerini temin ettiğini, evlerinin kira olduğunu söyledi.

Şaziye Okur, “Hayatımda iki hedefim var. Olimpiyatlarda altın madalya kazanmak ve aileme bir ev satın alabilmek” açıklamasında bulundu.

Belarus'ta yapılan şampiyonada 2 madalya almayı kendisinin de beklemediğini söyleyen Okur, artık hedeflerinin büyüdüğünü, Eylül ayında Antalya'da yapılacak olan dünya şampiyonasında koparmada 80, silkmede ise 100 kilo kaldırarak kürsüye çıkmak istediğini belirtti.

Olimpiyat şampiyonu Nurcan Taylan da Şaziye Okur'un daha çok genç olduğunu, uzun yıllar podyumların kraliçesi olarak Türkiye'ye altın madalyalar kazandıracağına inandığını söyledi.

Şaziye Okur'un antrenörleri, Talat Ünlü, Mustafa Doğan, Erkan Kayır ve Nurcihan Gönül ise, Okur'un üstüne titrediklerini, henüz çok genç olan bu sporcuyla Türkiye'nin 48 kiloda uzun yıllar kürsünün en üst basamağında olacağına inandıklarını belirttiler.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Dr. Hasan Akkuş, Şaziye'nin çalışma hırsının ve yeteneğinin çok üst seviyede olduğunu, Okur'un uzun süre podyumlarda madalyalara ambargo koyacağını, herhangi bir talihsiz sakatlık yaşanmaması durumunda Şaziye Okur'un milli takımın değişmez sporcusu olacağını açıkladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle