« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedefe yürüyoruz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Emre Belözoğlu, ‘Rakibin sert futboluna rağmen sahadan istediğimizi alarak ayrıldık. Hedefe doğru ilerliyoruz’ dedi. Yediği goldeki hatası için özür dileyen Rüştü de ‘Bu galibiyet bazı kayıpları telafi etti’ diye konuştu.

GÜRCİSTAN karşısındaki 5-2’lik galibiyet sonrası millilerimiz büyük sevinç yaşarken, Almanya yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Ay-yıldızlılarımızın başarılı isimlerinden Emre Belözoğlu, ‘Sert futbola rağmen sahadan istediğimizi alarak ayrıldık. 2006 Dünya Kupası için yolumuz açık’ dedi.

Emre, yeni oluşan bir kadroya sahip olduklarına değinirken, ‘Bu yeni kadro hem sistem hem de teknik olarak birbirini yeni tanıyor. Gürcistan karşısında herkes üzerine düşen görevi yaptı. Rakibimizin baştan sona sert oyununa rağmen, istekli oyunumuz ve ortaya koyduğumuz mücadele ile zafere giden oyunu ortaya çıkardık. Hedefe doğru ilerliyoruz’ diye konuştu.

Rekora ortak oldu

101. kez ay-yıldızlı formayı giyerek, en çok milli olan Bülent Korkmaz’ı yakalayan Rüştü Reçber de Gürcistan galibiyetinin kendileri için moral açısından büyük itici güç olduğunu ifade ederken, yediği ikinci golde hatalı olduğunu belirterek özür diledi. Rüştü, ‘Çok sert geçen bir mücadele oldu. Yine de istediğimiz galibiyeti aldık. Bu galibiyetin bazı kayıplarımızı telafi ettiğine ve 2006 Dünya Kupası’na katılma yolumuza ışık tuttuğuna inanıyorum. Yediğim goldeki hatam için de takım arkadaşlarım başta herkesten özür dilerim’ diye konuştu.

Giresse: Türkiye Yunanistan’dan çok daha güçlü

GÜRCİSTAN Milli Takımı Teknik Direktörü Alain Giresse erken yaşadıkları sakatlıkların oyun düzenlerini bozduğunu söyledi. Sakatlıklar sonrası arzu ettikleri oyunu ortaya koyamadıklarını kaydeden Giresse, Türkiye-Yunanistan maçına da değinerek, ‘Yunanistan ve Türkiye milli takımlarının farklı yönleri var. Yunanistan disiplinli bir takım oyunu anlayışı içinde. Türkiye ise teknik ve hızlı bir takım. Türkiye, daha güçlü görünüyor. Bu iki takım karşılaşması ilginç bir maç olacak. Ben de izlemek isterdim’ diye konuştu.

Gürcistan’da Şota şoku

GÜRCİSTAN ile Türkiye A Milli futbol takımları arasında yapılacak 18. Dünya kupası Avrupa Elemeleri 2. grup maçı öncesi Gürcistan Milli Takımı’nda yer alan Şota Arveladze’nin kampı terk ederek İskoçya’ya döndüğü bildirildi. Şota ile bir zamanlar Trabzonspor’da oynayan ikizi Arçil Arveladze, yaptığı açıklamada, Şota’nın Gürcistan Milli Takımı Teknik Direktörü Alain Giresse’nin Türkiye maçı kadrosuna almadığını belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler