« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedefe ulaştık"

Erzurum'da gerçekleştirilen 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda mücadele eden Biatlon Milli Takımı'nda Bulgar antrenör Yuriv Ivanov Mitev, organizasyonun kendileri açısından başarılı geçtiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mitev, oyunlarda Biatlon Milli Takımı olarak istediklerini gerçekleştirdiklerini belirterek, “İmkanlarımız doğrultusunda sporcularımız başarı gösterdiler. Hedefimizde ilk 30 arasına sporcu sokmaktı. Şu anda hedefe ulaştık. Burada Ukrayna, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Polonya gibi güçlü ülkelerin yarışçılarıyla mücadele ettik. Buna rağmen özellikle erkeklerde iyi dereceler aldık” diye konuştu.

Milli takımda 2 yıldır görev yaptığını dile getiren Bulgar antrenör, “Biatlon sporunun Türkiye'de geleceği var. Erkeklerde önemli gelişmeler var. Fakat bayanlarımızda yeni bir seçime gitmek zorunda kalacağız. Bayanlarda iyi bir seçim yapılmadı. Erkeklerde mevcut kadroyla devam edeceğiz ama bayanlarda yeni yapılanmaya gideceğiz” ifadesini kullandı.

Türkiye'nin biatlonda önemli yatırımlar yaptığını vurgulayan Mitev, “Özellikle tesisleşme anlamında çok iyi gelişmeler var. Tesislerimiz dünya standartlarında. Bunun yanı sıra önemli bir sporcu kaynağımız var. Bu sporun gelişmesi için her şey mevcut. Kadromuzda bulunan iki sporcumuz dünya kupalarına katılma hakkı kazandı. Ahmet Üstüntaş ve Orhan Gazi Civil'den sonra genç sporcularımız Recep Efe, Uğur Akman ve Müjdat Boz iyi gelişme gösterdi. İlerlediğimizi görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler