« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef Türkiye'nin GSYİAD'ı

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin (GSYİAD) 24 Ekim'de yapılacak seçimli kongresi öncesi başkan adaylığını açıklayan Edip Önder, DHA'ya konuştu. Önder, "Türkiye'nin GSYİAD'ını oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

ONUR AYKUT BAHÇIVAN / İSTANBUL - DHA
SON GÜNCELLEME

GSYİAD'ın her seçimde kan kaybetmesi ve mevcut başkanların da derneğin sorunlarını çözememesi üzerine başkan olmak istediğini belirten Edip Önder, "Yaklaşık olarak 11 yıldır faaliyet gösteren bu derneğin bütün yönetim kurullarında görev aldım. Son üç dönemde de başkan yardımcılıkları görevlerinde bulundum. Bugüne kadar yapılan faaliyetleri yakından takip ettim. Bunları takip etmem sebebiyle de GSYİAD'ın her seçimde kan kaybetmesi üzerine, iletişim eksikliğini ve kurumsallık konusunda yaşanan bir takım sorunları yönetimde olduğum dönemde gidermeye çalışsam da, mevcut başkanlarımızın konuyla ilgili olarak yeterli bir çalışma göstermemeleri üzerine aday olmaya karar verdim" şeklinde konuştu.

Başkan adayı Önder, derneğin maddi ve manevi açıdan güçlü bir konuma gelmesinin gerektiğini belirterek, "GSYİAD'ın özellikle camia içerisinde son derece etkin bir çalışma sergilemesi gerekiyor. Bunun sadece maddi anlamda değil, manevi olarak da güçlü bir konuma gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun için de arkadaşlarımızla kurumsal ve ilkeli bir çalışmadan yana bir takım düşünceleri paylaşıyoruz. Bunu yaparken özellikle sosyal paylaşım açısından iletişimi güçlendirerek, bütün üyelerimizle birlikte bir güç odağı haline gelmemiz gerektiğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyayı maksimum düzeyde kullanarak Türkiye'nin GSYİAD'ını oluşturmayı hedeflediklerinin altını çizen Edip Önder, "Oluşturacağımız teknolojik altyapı ile sosyal medya ortamlarını maksimum düzeyde kullanarak, Türkiye çapında mevcut olan özellikle iş adamı sıfatındaki Galatasaray taraftarımızın bu çatı altında toplanmasını, yani Türkiye'nin GSYİAD'ını oluşturmayı hedefliyoruz. Bu oluşumlar içerisinde çok önemli bir dünya markası olan Galatasarayımızın, özellikle "unutma, unutturma" düşüncesi çerçevesinde dünya çapında almış olduğu başarılar, sahip olduğu değerlerin anılması ve bizim için zafer şeklinde olan bir takım kupaların da özellikle yıl dönümlerinde bir takım etkinlikler düzenleyerek camiamızda bu anlamda bir sosyal etkinlik yaratmak istiyoruz" dedi.

2014 yılına kadar üye sayısını 1905'e çıkarmak istediklerini belirten başkan adayı Edip Önder, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Biz bütün bunları oluştururken, tabii ki Galatasaraylı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği'nin güçlü olmasını sağlayarak, Galatasaray kulübümüzün her zaman arkasında, yanında dimdik durmayı hedefliyoruz. Temsil yeteneği olan etkin, güçlü, dinamik ve proaktif düşüncelerle kendini hissettiren ve gösteren bir dernek olmayı hedefliyoruz. Uzun vadede GSYİAD'ın 2014 yılına kadar üye sayısının sembolik rakamı olan 1905'e çıkartılmasını planlıyoruz. Bununla birlikte Türkiye'nin GSYİAD'ı olmanın yanı sıra, uluslararası alanda Galatasaraylı taraftarlarımızın, iş adamı ve yönetici profiline sahip arkadaşlarımızın katkılarını da sağlayarak Galatasaray'ın değerlerinin uluslararası alanda en yüksek seviyelere çıkmasını hedefliyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz