« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef TFF Süper Kupa şöleni

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak TFF Süper Kupa maçının kardeşlik, barış ve sevgi içerisinde geçmesi için hazırlıkların sürdüğünü belirterek, “İnşallah 12 Ağustos'ta Erzurum'da şölen havasında, güzel bir şekilde, bu iki önemli takımımızı Erzurum'da ağırlamak nasip olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Küçükler, Erzurum'u artık bir spor şehri olarak gördüklerini belirterek, 2011'de Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan kentin her geçen gün ciddi bir tesisleşmeye gittiğini, sporcu altyapısı konusunda da güçlü bir noktaya geldiğini söyledi.

Bunun her türlü sportif etkinlikle taçlandırılması gerektiğini vurgulayan Küçükler, “Erzurum'da yeni bir spor etkinliğinin oluşması açısından, Süper Kupa maçını önemli görüyoruz. Erzurum'u futbol anlamında, bir kamp merkezi haline getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Erzurum'un rakımının yüksek olmasından dolayı yaz aylarının serin geçtiğine dikkati çeken Küçükler, şunları kaydetti:
“Buranın yaz aylarında çok serin ve güzel bir havası var. Futbol takımlarımız, yurt dışına gideceklerine aynı ortamı Erzurum'da da bulabilirler. Biz Erzurum'un futbolda da önemli bir noktaya gelmesini arzu ediyoruz. Tabi ayın 12'sinde oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa maçı da bu açıdan önemli. Geçen yıl ciddi teşebbüslerde bulunduk. Sayın Başbakanımızın ciddi destekleri oldu. Geçen yıl sıkıntılı bir süreç yaşandığı için Süper Kupa maçı oynanamadı, bu yıl nasip oldu.”

Küçükler, “İnşallah 12 Ağustos'ta Erzurum'da şölen havasında, güzel bir şekilde bu iki önemli takımımızı Erzurum'da ağırlamak nasip olacak. Bunun kardeşlik, barış, sevgi içerisinde geçmesini arzu ediyoruz. Erzurumlu'ya, Dadaş'a yakışır şekilde ev sahipliği yapacağız. Bununla alakalı güzel çalışmalarımız var” ifadelerini kullandı.

"Taraftarları ayrı ayrı noktalardan stada taşıyacağız"

Küçükler, sporun, kardeşlik, sevgi, barış anlamına geldiğini, Süper Kupa maçı için çeşitli tedbirler aldıklarını söyledi. Güzel bir karşılaşma olması dileğinde bulunan Küçükler, Erzurumlular'ın bu karşılaşmaya yoğun ilgi gösterdiğini, karşılaşmanın şölen havasında geçmesi için belediye olarak gereken desteği vereceklerini söyledi.

Küçükler, özellikle ulaşım noktasında tedbirler aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
“İl Güvenlik Kurulu çalışmalarını, Valiliğimizle birlikte yürütüyoruz. Gerek havalimanından taraftarların stadyuma gitmesi açısından, gerekse şehrin çeşitli noktalarında Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarını ayrı ayrı noktalardan alarak, stada taşıyacağız. Bu konuda herhangi bir aksama olmayacak. Otellerimizde rezervasyon anlamında ciddi yoğunluk var ama Erzurum'a gelecek olan misafirlerimizin konaklama konusunda sıkıntı çekeceklerini düşünmüyorum. Bununla alakalı da tedbirler alınıyor. İnşallah güzel bir müsabaka olacak. Sorunsuz, problemsiz şekilde de sonuçlandırmış olacağız.”

Süper Kupa maçının Erzurum'a kısa ve uzun vadede katkılarının olacağını ifade eden Küçükler, kentin sportif konularla gündeme gelmesinin kendisini mutlu ettiğini, Erzurum'un artık sporun merkezlerinden birisi haline geldiğini vurguladı.

Küçükler, Erzurum'un Türkiye'de eşi ve benzeri bulunmayan tesislere sahip olduğunu da belirterek, “İmkanlar ve coğrafya itibarıyla birçok spora ev sahipliği yapabilecek bir konumda. Kentimizin daha farklı organizasyonlara ev sahipliği yapması açısından önem arz ediyor” dedi.

İki kulübün taraftar ve yöneticilerini kardeşlik içerisinde ağırlamak istediklerini vurgulayan Küçükler, “Biz özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe yöneticilerini, futbol federasyonunun başkan ve yöneticilerini, bir iftar programında buluşturmayı düşünüyoruz. Bununla alakalı bir çalışma yapıyoruz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler