« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef Stevic

Teknik direktör Lorant, Borussia Dortmund'da forma giyen eski talebesine sarı lacivertli formayı giydirmek için harekete geçti. Alman çalıştırıcı, Stevic ve B.Dortmund'dan olumlu yanıt aldı.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
HAREKAT BAŞLADI

Fenerbahçe'de transfer harekatı başladı. Sarı lacivertlilerin yeni teknik direktörü Werner Lorant, göreve geldiğinde yönetimin ‘‘İstiyorsan transfer yapalım’’ teklifine ‘‘Elimdeki kadro yeterli’’ yanıtını vermiş ve transfere ihtiyacı olmadığını belirtmişti. Ancak 3 maçta alınan iki yenilgi Lorant'ın fikrini değiştirdi.

ROTA ALMANYA

Özellikle orta sahada yaşanan sıkıntı ve sakatlıklar teknik direktör Lorant'ı yeni arayışa itti. Alman çalıştırıcının gündemine 1860 Münih'ten eski talebesi Miroslav Stevic geldi. Fenerbahçe de transferde halen Almanya'nın Borussia Dortmund takımının kadrosundaki Yugoslav futbolcuya yöneldi.

OLUMLU YANIT

Transfer fikrini önce yönetime açan ve ‘‘olur’’ yanıtı alınca harekete geçen Werner Lorant Almanya'ya gitti. Almanya'da Yugoslav futbolcu ile masaya oturan Lorant'ın Stevic'ten olumlu yanıt aldığı ve gelişmeler hakkında sarı lacivertli yönetimi de bilgilendirdiği öğrenildi.

KARAR YÖNETİMİN

Stevic'in ardından Borusssia Dortmund ile görüşen Lorant'a Alman kulübü de yeşil ışık yaktı. Lorant'ın girişimleri üzerine her iki taraftan da ‘‘olur’’ alan Fenerbahçe Yönetimi Yugoslav Milli Takımı'nda da forma giyen bu futbolcunun transferi konusunu bir kaç gün içinde karara bağlayacak.

KİM KİMDİR

Adı Soyadı: Miroslav Stevic

Doğum Tarihi: 07.01.1970

Doğum Yeri: Bratunac (Yugoslavya)

Boyu: 179 cm

Kilo: 71 kg

Mevkii: Orta saha

KARİYERİ

1990-91
Kızılyıldız (40 maç-3 gol)

1991-92 Grasshopper (9-0) D.Dresden (55-4)

1994-98 1860 Münih (87-1)

1998-? B.Dortmund (84-8)

Taraftar transfer istiyor

Fenerbahçe'de, son haftalarda alınan kötü sonuçlarla şampiyonluk şansının zora sokulmasının ardından taraftarlar yeni transfer istiyor. İnternetteki ‘‘www.fenerhaber.com’’da yapılan ankette, ‘‘F.Bahçe'de transfere ihtiyaç var mı?’’ sorusuna, taraftarların yüzde 95'i ‘‘evet’’ derken, yüzde 5'lik bölümü ise takıma yeni bir takviye yapılmasına gerek olmadığını belirtti. Ankete katılan 3507 kişinin, 3341'i transfer yapılmasını isterken, 166 kişi istemedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz