« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef Miami'deki dünya finalleri

“FIBA 3x3 Dünya Turu 2012”de Türkiye ayağı müsabakaları hafta sonunda İstanbul'da yapılacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dünya basketbolunda farklı bir anlayış olarak nitelendirilen 3x3 basketbolunun tüm dünyada yaygınlaşması için organize edilen organizasyonun Türkiye ayağı, yarın ve 2 Eylül Pazar günü Caddebostan Sahili'nde düzenlenecek.

İstanbul'un önümüzdeki 3 yıl boyunca ev sahibi kentlerden biri olacağı “FIBA 3x3 Dünya Turu”nda bu yıl Türkiye'nin yanı sıra Estonya, Slovakya, Litvanya, Romanya, Ürdün, Sırbistan, Tunus, Ukrayna, Türkmenistan, Bulgaristan, Polonya ve Rusya'dan takımlar yer alacak.

Bu maçlarda mücadele edecek 15 takımın grupları belli olurken, 4'er oyuncudan kurulu takımlar, 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde Miami'de oynanacak olan Dünya Finalleri'ne katılabilmek için ter dökecek.
Smaç ve şut yarışmalarının yanı sıra müzik ve görsel sanata dair farklı etmenleri içinde barındıran özgün performanslarla da renklenecek olan organizasyonda basketbolseverler 3x3 basketbolunun farklı ve dinamik yapısıyla tanışma fırsatına sahip olacak.

22-23 Eylül'de ABD'nin Miami kentinde yapılacak olan Dünya Finalleri öncesinde dünyanın beş farklı noktasında yapılan organizasyonlardan oluşan “FIBA 3x3 Dünya Turu 2012”ye ev sahipliği yapan şehirler arasında İstanbul'un yanı sıra Sao Paulo (Brezilya), Vladivostok (Rusya), New York (ABD) ve Madrid (İspanya) bulunuyor.

“FIBA 3x3 Dünya Turu 2012” Türkiye ayağındaki gruplar şu şekilde oluştu:

(A) Grubu: Voronezh (Rusya), Tallinn (Estonya), Plovdiv (Bulgaristan), Tunisian Quest (Tunus), Bratislava (Slovakya)
(B) Grubu: İstanbul East (Türkiye), Vilnius (Litvanya), Serbian Quest (Sırbistan), Amman (Ürdün), Bükreş (Romanya)
(C) Grubu: İstanbul West (Türkiye), Kharkov (Ukrayna), Mragowo (Polonya), Petra (Ürdün), Aşkabat (Türkmenistan)

Bunları da Beğenebilirsiniz