« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef ilk 8'i getirmek

Türkiye Tenis Federasyonu İstanbul Cup öncesi basın mensuplarına yemek verdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

35 ülkede, 52 turnuva halinde gerçekleştirilen ve toplam 60 milyon Dolar ödüllü profesyonel bayan tenisçilerin yarıştığı Sony Ericsson WTA Tour'un Türkiye ayağı olan Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2009, Türkiye Tenis Federasyonu'nun resmi organizasyonu olarak kurucu Garanti Koza'nın katkıları ve Türk Telekom ile Spor Toto ana sponsorluğunda 25 Temmuz – 02 Ağustos tarihleri arasında İstanbul ENKA Arena'da düzenlenecek.

Türkiye Tenis Federasyonu, turnuva öncesi İstanbul TSYD Tesisleri'nde basın mensuplarına bir yemek verdi. Yemeğe, Federasyon Başkanı Mesut Polat ve TSYD Başkanı Esat Yılmaer'in yanı sıra İstanbul Cup Kurucusu Garanti Koza yetkilileri, ana sponsor olan Türk Telekom adına Spor Yatırımları Proje direktörü Ersin Eroğlu ve Spor Toto yöneticileri katıldı.

Yemeğin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tenis Federasyonu Başkanı Mesut Polat, bu turnuvanın Türkiye'nin tanıtımı ve Tenis Sporu için büyük önem taşıdığını belirterek, "Türkiye yine üst düzey bir organizasyon ile karşı karşıya. Ama bu biliyorsunuz, İstanbul Cup'ın 5. yılı. 5 yıldır hem İstanbul'u tanıtmak, hem de İstanbul'a tenisin yıldızlarını getirmek için yaptığımız organizasyonlarda belli bir noktaya geldik. Geldiğimiz bu noktada, daha sonraki senelerde dünyanın bir numarasını, hatta dünyanın en iyi ilk 8'indeki oyuncularını burada yarıştıracak organizasyonlara adayız. Bu yüzden bu seneki turnuva çok önemli. Turnuvanın en önemli özelliklerinden bir tanesi de, yerimizi değiştirdik. Daha önce göçebe gibi dolaşıyorduk. Şimdi ENKA Arena'dayız. Bundan sonra hep aynı yerde turnuvalara devam edeceğiz" dedi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz