« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef ilk 4'e girmek

Hırvatistan'da 8-18 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Ümitler Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı, Çanakkale'de kampa girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Antrenör Alaeddin Yakan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 gün Çanakkale'de kalıp, hazırlık yapacaklarını söyledi.

Kamp süresince, oyuncuların fizik gücünü artırıp, takımda kaynaşma sağlamak istediklerini belirten Yakan, “Şu anda kadromuzda iki oyuncumuz eksik, onların katılımıyla kadromuz 19 kişi olacak. Bu arada oynayacağımız düzenlerle ilgili, gerek savunma gerekse defans anlamında ön hazırlık yapıyoruz. “ dedi.

Yakan, kampa gelirken oyuncu sayısını fazla tuttuklarını, 1990-1991 doğumlulardan gelecek vadeden oyuncuları daha net görmek istediklerini ifade ederek, “Daha sonra buradan elemeler olacak ve kadro 12 kişiye düşecek. Amacımız, iyi olan hiç bir oyuncuyu gözden kaçırmamak” diye konuştu.

Oyuncuların kampta ellerinden gelen çabayı gösterdiğini anlatan Yakan, şöyle konuştu:
“Çok iyi çalışıyor, iyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Tüm oyuncularımdan çok memnunum. Bu dönemin devamında Fransa'da ikili turnuvalar var. Orada 3 maç oynayacağız. Daha sonra İstanbul'a döneceğiz ve 1 hafta kadar orada kalacağız. Daha sonra ise Turgut Ataoğlu Turnuvası için Ankara'ya gideceğiz. Devamında da Hırvatistan'a gidiyoruz.”

“RAKİPLERİ TANIYACAĞIZ”

Yakan, takımın başına yeni geldiğini, Hırvatistan'daki rakip takımlar konusunda fazla bilgisi olmadığını ifade ederek, “Hazırlık döneminde rakiplerimizin büyük bölümüyle oynayacağız. Onları gördükten sonra, kendimizle karşılaştıracağız ve ne durumda olduğumuzu göreceğiz. Şu durumda onlarla ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Göreceğiz ve konuşacağız” şeklinde konuştu.

Türk milli takımının çok yetenekli bir kadrosu bulunduğunu belirten Yakan, Avrupa Şampiyonası'nda hedefin ilk 4'e girmek olduğunu söyledi.

Yakan, altyapıyla ilgili görüşünü de şöyle özetledi:
“Şu anda A Milli Takım'a bakarsanız, birçoğunun altyapıdan geldiğini görürsünüz. Bir Ersan İlyasoğlu, bir Oğuz Savaş, bunlar çok önemli oyuncular. Türkiye zaten, altyapı konusunda çok büyük hamleler yapan bir ülke. Bugüne kadar altyapı antrenörlerimiz çok büyük işler yaptılar. Bu anlamda Avrupa'dan geri olduğumuzu düşünmüyorum. Bazılarından çok da üstte olduğumuzu düşünüyorum.”

Antrenör Yakan, öncelikle takım konseptini yukarı çekip, iyi bir takım oluşturmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler