« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef Dünya Şampiyonası

Genç Erkek Milli Voleybol Takımı Antrenörü Hızal: "Şampiyonada elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşacağız" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Genç Erkek Milli Voleybol Takımı Antrenörü Ümit Hızal, 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda ellerinden gelenin en iyisini yapmak için uğraşacaklarını bildirdi. Türkiye´nin ev sahipliğinde Ankara ve İzmir'de 22 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen 2013 FIVB Erkekler 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek Genç Milli Takım, A Grubu'nda Çin, Mısır, Hindistan ve Fas'la Ankara'da karşılaşacak. Dünya Şampiyonası öncesinde A Milli Takım'ın Akdeniz Oyunları'na katılması nedeniyle Avrupa Ligi maçlarını oynayacak Genç Milli Takım, aynı zamanda Sırbistan'ın Kladovo şehrinde 31 Temmuz-4 Ağustos'taki Genç Erkekler Balkan Şampiyonası'nda da mücadele edecek.

Genç Erkek Milli Voleybol Takımı Antrenörü Ümit Hızal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir'deki çalışmalar kapsamında aralarında kendisinin daha önce takip edemediği oyuncuların da bulunduğu 17 kişilik aday kadro ile çalıştıklarını söyledi. İzmir'de kondisyoner eşliğinde verimli bir kamp geçirdiklerini kaydeden Hızal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hem fiziksel hem de teknik yönden eksiklerimizi tamamlıyoruz. Yolumuz çok uzun, antrenmanların yanı sıra hazırlık maçlarıyla asıl hedefimiz olan Dünya Şampiyonası'na hazırlanacağız. İzmir ve Ankara'da düzenlenecek şampiyonada başkanımızın ve yönetim kurulumuzun beklentisi büyük. Gençlere güven var. Grup aşaması için iyi bir kura çektik. Çok güçlü ekipler var, bunlarla mücadele etmek kolay olmayacak ama sporcular ve teknik ekip olarak işin bilincindeyiz. Şampiyonada elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşacağız. Şampiyonaya kadar hazır hale geleceğimize inanıyorum."

Hızal, Genç Mili Takım seviyesinde 3 yıldır beraber oynayan bir kadronun olduğunu belirterek, "Bu bizim için avantaj. Geniş bir kadroya sahibiz demiyorum ama kadronun daha genişlemesi için çalışmalarımız var. Zamanla daha zengin bir kadromuz olacak ve A Milli Takım'a daha fazla oyuncu göndermiş olacağız" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler