GeriSpor Hedef Dünya Kupası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hedef Dünya Kupası

(A) Milli Futbol Takımı aday kadrosu, Avusturya ile Cumartesi günü yapacağı 2002 Dünya Kupası baraj maçı için Polat Renaissance Oteli'nde kampa girdi. Milli Takımlar Teknik direktörü Şenol Güneş, 10 Kasım'da Viyana'da ve 13 kasım'da İstanbul'da Avusturya ile yapacakları maçların önemine dikkat çekerek, "Önemli olan skor değil, Dünya Kupası'na gitmektir. Tabi her iki maçı da kazanmak istiyoruz." dedi.

47 YILLIK ÖZLEM

Avrupa Futbıol Şampiyonası'ndan sonra, Dünya Kupası'nın Türkiye için yeni bir şölen olduğunu ifade eden Güneş,  47 yıllık Dünya Kupası özlemini sona erdireceklerini söyledi. Güneş şöyle konuştu: "Oyuncularımın hepsi gayretli ve istekli. Dünya Kupası için iyi bir şans yakaladığımızı düşünüyorum. Bu şansı da en iyi şekilde değerlendireceğiz."

180 DAKİKA

Maçın sahada kazanıldığını söyleyen Güneş, Avusturya ile oynayacakları 180 dakika sona ermeden bu işin bitmeyeceğini belirtti. Güneş, "Rahat bir nefes almak istiyorsak 180 dakikanın sonununu bekleyeceğiz. Kimse Avusturya maçını, tek maç olarak düşünmesin. İş orada değil burada bitecek." dedi.

HESAP VERMEYE GELMEDİM

Milli takım kadrosunu 26 kişi olarak açıkladıklarını ifade eden Güneş,  "Bu kadrodan eksiklik olmadan Avusturya'ya gideceğiz. Eğer rahatsızlık duyan olursa gidebilir. Benimle ilgili kişisel sorunlarada cevap vermek istemiyorum. Ben buraya kimseye hesap vermeye gelmedim. 4 yıllık sözleşmem var. Avusturya karşısında yenilsek de kaçıp gitmem. 4 yıl bitene kadar buradayım." diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle