Gündem Haberleri

  Hedef büyüttü: İzmir’i Çankaya’yı istiyorum

  Turan YILMAZ / ANKARA
  25.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan yüzde 46’lık zaferin ardından hedef büyüttü. AKP’nin dünkü YKYK toplantısında konuşan Erdoğan, "Türkiye partisi olduğumuzu tescillemek için 1.5 yıl sonraki yerel seçimlerde İzmir, Çankaya, Trabzon, Diyarbakır ve Tunceli’de belediye başkanlıklarını almamız lazım" dedi.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, yüzde 46’lık seçim zaferinin ardından hedefini büyüterek, gözünü, Çankaya, İzmir ve Diyarbakır belediye başkanlıklarına dikti. Erdoğan, seçim sonuçlarını değerlendirdiği dünkü MKYK toplantısında, AKP’nin tartışmasız bir biçimde siyasi ve toplumsal merkeze yerleşip, merkezin adresi olduğunu söyledi. Hürriyet’in edindiği bilgiye göre, Erdoğan, ardından da, "Türkiye partisi olduğumuzu tescillemek için 1.5 yıl sonraki yerel seçimlerde İzmir, Çankaya, Trabzon, Diyarbakır’da belediye başkanlıklarını almamız lazım. Tunceli’de milletvekili çıkaramadık ama belediyeyi almalıyız" dedi.

  GÜL’E SESSİZ KALDI Toplantıda daha sonra 20 kadar MKYK üyesi söz alarak seçim bölgelerine ilişkin izlenimlerini aktardı. Erzurum Milletvekili Muzaffer Gülyurt ise, MKYK üyesi olarak toplantıda bulunan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ü işaret ederek, "Abdullah Bey çok seviliyor, Cumhurbaşkanı adayımız olmalı" dedi. Ancak Erdoğan, bu öneriyi sessizce dinleyip not almakla yetindi. Erdoğan, toplantının ardından İstanbul’a gitti.

  MÜDAHALE TEPKİSİ

  Bakanlar Kurulu’ndan sonra Hükümet Sözcüsü olarak açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, toplantıda seçim sonuçlarının değerlendirildiğini söyledi. Şahin, seçimlerde "halkın ana damarının ortaya çıktığını" belirterek, "Halk, siyasetin sadece siyaset aktörleri tarafından yapılması gerektiğini ortaya koymuştur" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı