« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hedef beraberliği yakalamak"

Hentbol Bayanlar Süper Ligi final serisinde, Üsküdar Belediyesi karşısında 1-0 geride olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin antrenörü Hikmet Vurgun, amaçlarının serideki ikinci maçı kazanıp, seride beraberliği yakalamak olduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vurgun, yaptığı açıklamada, şampiyon olmaları için önce Çarşamba günü İzmir'de oynayacakları maçı kazanmak zorunda olduklarını belirterek, “Her maçı ayrı ayrı düşünmemiz gerekir. İlk hedefimiz Çarşamba günü oynanacak maçı kazanmak. Daha sonra şampiyonluk için konuşabiliriz” dedi.

Üsküdar Belediyesi'ne yenilmeleri durumunda sezon boyunca yenilmemiş bir takımın şampiyonluğu kaybedeceğini hatırlatan Vurgun, “Biz Üsküdar Belediyesi'ni ligde yendik ama İzmir'de yapacağımız maçı kaybedersek her şey bitecek. Bu sistemin değiştirilmesi gerekir” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Üsküdar Belediyesi arasındaki play-off final serisinin 2. maçı 11 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00'de Kültürpark Celal Atik Spor Salonu'nda oynanacak.

İlk karşılaşmayı 26-25 kazanan Üsküdar Belediyesi, ikinci maçı da kazanması halinde 2010-2011 sezonunun şampiyonu olacak. Aksi takdirde şampiyonu belirleyecek son müsabaka 16 Mayıs Pazartesi günü yine İzmir'de oynanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz