« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef Beko Basketbol Ligi

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde Final Grubu'nda mücadele eden Trabzonspor, Beko Basketbol Ligi'ne çıkmayı hedefliyor.

A.A
SON GÜNCELLEME
Basketbol Kulübü Başkanı Saner Ayar, yarın İstanbul'da başlayacak Final Grubu ikinci etap maçları öncesi, 10 Mayıs Pazartesi günü Trabzon'a kupayla döneceklerini iddia etti.

Önemli karşılaşmalar öncesi İstanbul'da basın toplantısı düzenleyen Saner Ayar, 3 maçlarını da 10 bin taraftarın önünde oynayıp, şampiyonluklarını ilan etmek istediklerini söyledi.

Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün ana sponsoru Medical Park'ın yönetim kurulu başkanı Muharrem Usta, kulüp başkan yardımcısı Zeyyat Kafkas ve genel direktör Doğan Hakyemez'in katılımıyla Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen toplantıda konuşan başkan Ayar, futbol takımlarının kazandığı Ziraat Türkiye Kupası'nın ardından hedeflerinin 10 Mayıs Pazartesi günü Trabzon'a ikinci şampiyonluk kupasını götürmek olduğunu söyledi.

Saner Ayar, “Yozgat'taki ilk ayak çok zorlu geçti. Bir başka takım da İstanbul ayağında 3'te 3 yapabilir. Bu yüzden işi sıkı tutmalıyız. Bu konuda taraftarlarımızdan destek bekliyoruz. Yarın Sinan Erdem Spor Salonu'nda, saat 20.00'de Olin Gençlik ile yapacağımız maça 10 bin taraftar bekliyoruz” diye konuştu.

Muharrem Usta ise bordo-mavililerin başarısının kendilerine heyecan verdiğini vurgulayarak, “Trabzonspor'un Beko Basketbol Ligi'ne renk katacağına biz de inanıyoruz. Ayrıca bu takımın orta vadede hedefimiz olan Avrupa kupalarında da başarılı olacağına inancımız tamdır” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz