« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Hedef” Amerika'da vurulacak

Okçuluk Milli Takımı, Londra Olimpiyatları için son kota müsabakalarına ABD'de 18-24 Haziran tarihlerinde yapılacak olan yarışmalara katılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da 21-26 Mayıs'ta düzenlenen Avrupa şampiyonasında klasik yay karışık takımda üçüncülük elde eden milli takımda hedef, 18-24 Haziran tarihlerinde ABD'de yapılacak Dünya Kupası'nda, takım halinde olimpiyat kotası alabilmek.

Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, ABD'deki Dünya Kupası'nda takımlarda olimpiyat kotalarının yanı sıra 4 sporcuya da ferdi kota verileceğini söyledi.

Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil etmek istediklerini belirten Topaloğlu, “Kupa müsabakaları içinde kota yarışmaları yapılacak. Bu müsabakalarda 3 tane takım kotası verilecek. Bu son yarışma olacak. Hedefimiz Amerika'da olimpiyat kotası alacak üç ülkeden birisi olmak. Yarışmalara daha önce kota almamış ülkeler katılacak” diye konuştu.

Topaloğlu, erkeklerde Rusya, bayanlarda ise İspanya, Belçika ve İsviçre'nin güçlü rakipler arasında yer aldığını dile getirdi.

Kota müsabakaların 22 Haziran Cuma günü yapılacağını belirten Topaloğlu, “Bayan ve erkeklerde takım kotası elde etmek istiyoruz. Bunu başaramadığımız takdirde ferdi kota mücadelesinde başarılı olup olimpiyatlara katılmayı hedefliyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz