Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef 3 sporcu

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Üyesi Prof. Dr. A. Azmi Yetim'in hedefi 2012 Londra Olimpiyatları'na en az 3 sporcuyla katılmak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Başaran - Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Dünya Açık Masa Tenisi Turnuvası'na katılan Türkiye Milli Takımı'nın antrenörü Ersin Sunay ve kafile başkanı aynı zamanda Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Üyesi Prof. Dr. A. Azmi Yetim, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Antrenör Ersin Sunay, Türkiye'nin son yıllarda masa tenisinde önemli başarılara imza atmaya başladığını, Federasyon başkanı Oktay Çimen ve ekibinin alt yapıya verdiği önemin artık meyvelerini vermeye başladığını söyledi.
Prof. Dr. Yetim ise federasyonlarının alt yapıya gösterdiği büyük önem ile Türk sporcularının yıldızlar kategorisinde Avrupa şampiyonluğu, gençlerde Avrupa 3'üncülüğü, dünya liseler şampiyonasında 2'inciliği, büyüklerde Avrupa 3'üncülüğü, karışık çiftlerde Avrupa şampiyonluğu kazandığını söyledi. Yetim, en önemlisinin ise bugüne kadar tarihinde hiç olimpiyata gitmeyen Türki Masa Tenisi Milli Takımı'nın ilk defa 2008 Pekin Olimpiyatları'na 1 erkek ve 1 bayan olmak üzere 2 sporcu ile katılarak bir hayali gerçekleştireceğini kaydetti.

Prof. Dr. Yetim, federasyonlarının bu spora verdiği destekle birlikte artık Türkiye genelinde 2500 civarında masa tenisi kulübünün, 60 bin civarında ise lisanslı sporcularının olduğunu, hedeflerinin Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu çıkaracak sporcular yetiştirmek olduğunu açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler