« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hedef 3 puan

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, pazar akşamı deplasmanda oynayacakları Trabzonspor maçında galibiyeti hedeflediklerini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarının soruları yanıtlayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam pazar günü oynayacakları Trabzonspor maçıyla ilgili görüşlerini açıkladı. Sezona galibiyetle başladıklarını, daha sonra Eskişehir ve Ankaragücü maçlarını oynadıklarını belirten Sağlam, "Ortada 3 maçlık periyotta alınan 6 puanla ligde üçüncülüğe yerleşmiş bir Bursaspor var. Geçtiğimiz sezonun son 7-8 haftasında 6.'lığa yerleşip sezonu böyle bitirince haklı olarak Bursaspor'u seven herkeste artık daha büyük beklenti oluştu. Bu beklentiler içinde yeni sezon başladık. Herkesten bir hedef çıktı. Kimisi şampiyonluk, kimisi Avrupa dedi. Ama bir gerçek var ki, geçtiğimiz sezonki başarıyı devam ettirmek, artırmak öncelikli hedefimiz. Çok büyük hayallere kapılmadan gerçeklerle yüzleşip, gerçekçi bir hedef belirlememiz gerekiyor" dedi. Bu hedefi belirlediklerini söyleyen Sağlam "Ama bir çok ağızdan farklı yorumlar çıkıyor. Öncelikli hedef dediğimiz gibi geçtiğimiz sezon futbolunu üstüne çıkmak ve saha içi sonuçlarının daha iyi olması. Geçtiğimiz sezon 8. olsaydık da kimse birşey diyemezdi, çünkü futbolcularımız çok başarılıydı. Biz oyuncularımızla yaptığımız konuşmada, bulunduğumuz nokta iyi olsa bile bizi tatmin etmesin diyoruz. Başarıda sınır yok bizde. Öncelikli hedefimizi yakalamak için çalışacağız. Yakalasak bile daha iyisini nasıl yapabiliriz bunun mücadelesini vereceğiz. Ligde şu anda belli bir konuma geldik" dedi. Trabzonspor maçında ortaya kendilerini mutlu edecek mücadele edip alacakları sonçula 15 günlük arayı moralli geçirmek istediklerini belirten Sağlam, şöyle devam etti:

İLKİ BAŞARMAK İSTİYORUZ

"Farklı bir anlamı da var bu maçın. Galibiyetimiz yok deplasmanda Trabzonspor'a karşı. Bursaspor tarihinde bir ilki başarmak istiyoruz. Bizim bu maçı kazanmak için bir çok sebebimiz var. Taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz. Trabzonspor'un iki mağlubiyeti var, son iki maçta ligde, bizim de konumumuz gereği üst düzey bir karşılaşma olacak. Centilmenliğin de ön planda olmasını diliyoruz. Taraftarlarımızın bizi yalnız bırakmayacağını biliyoruz. Bizler sahada onlar tribünde Bursa'yı en iyi şekilde temsil edeceğimize inancımız tam."

TRABZONSPOR İYİ BİR ANADOLU TAKIMI

Trabzonspor'un ne kadar sıkıntılı bir dönem geçirse de iyi bir Anadolu takımı olduğunu vurgulayan Sağlam, "Bu tür camialar bu sıkıntıları yaşarken, çabuk kurtulmasını da biliyorlar. Onların içinde bulunduğu bu sıkıntıyı biz bir avantaj görürsek, bu sefer biz sıkıntı yaşarız. İyi bir kadrosu var. Ama biz de içerde dışarda kim olursa olsun kazanmayı amaçlayan bir takımız. Bu deplasmandan da sadece galibiyeti hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

SERCAN'LA İLGİLİ SÖYLEDİKLERİMİZ BELLİ

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam transfer döneminin bitimine az kala bir kaç oyuncunun gitmesiyle birlikte transfer yapılabileceğini, ancak henüz kesinleşen bir şey olmadığını belirtti. Sağlam, "Bir iki oyuncumuza gelen teklifler var. Giderlerse onların yerine oyuncu bakabiliriz. Ama kesin bir şey yok. Trabzonspor maçından sonra netleşecek" dedi. Sağlam, Sercan Yıldırım'ın transferiyle ilgili olarak da "Sercan'la ilgili söylediklerimiz belli. Öyle bir teklif gelmeli ki Bursaspor taraftarı da 'iyi olmuş' demeli" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler