MARDİN HABERLERİ

Hedbi Devlet Başkanlarını Barış İtikafına Girmeye Davet Etti

IHA
07.07.2015 - 14:18Son Güncelleme :

HEDBİ, İTİKAF İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

IHA

Ortadoğu Halklarının Birliğini Koruma, Kalkındırma ve Strateji Araştırmalar Merkezi (OHAK-DER) Başkanı Burhan Hedbi, Müslümanlar başta olmak üzere tüm devlet başkanlarını barış itikafına girmeye davet etti.
OHAK-DER Başkanı M. Burhan Hedbi, bir yerde beklemek, durmak ve kendini orada hapsetmek anlamlarına gelen itikaf ile ilgili açıklamalarda bulundu.İtikafın Kur’an-ı Kerim ve sünnetle sabit olduğunu kaydeden Hedbi, bu sünnet sadece Hz. Muhammed’e (sav) ve ümmetine has bir sünnet olmadığını, itikaf ibadetinin önceki ümmetlerde de olduğunu aktardı. Hedbi, "Hz. Muhammed (sav) ayını zamanda bir devlet başkanıydı ve o da, bir gün değil sadece Ramazan’da; Ramazan’ın son 10 gününü itikafa girmekle geçiriyordu. Ramazanın son 10 gününü itikafta geçiren bir devlet başkanı. Bu münasebetle buradan tüm devlet başkanlarına seslenmek istiyorum. İktidarınız boyunca savaşa harcadığınız zamanlarınıza karşın, sizi bir günlük barış itikafına girmeye davet ediyorum. Savaştan itikafa. Sadece bir gün elinizi dünyadan çekin. İtikafın içerdiği o mefhuma uygun bir tarzda, bir günlük de olsa elinizi dünyadan çekin! Tüm devlet başkanlarına çağrımdır bu; bir gün de olsa dünyayı sizsiz bırakın. Savaştan itikafa girin" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Hedbi Devlet Başkanlarını Barış İtikafına Girmeye Davet Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hedbi Devlet Başkanlarını Barış İtikafına Girmeye Davet Etti haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:16
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı