« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hector Cuper olmak kolay mı?

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen'den yeni teknik direktörü için övgülü sözler.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

Orduspor, lige fırtına gibi girdi. Üst sıralarda yerini aldı, ama sonra öyle bir düşüş yaşadı ki 3 puanı 12 hafta göremedi.

Sonra yönetim bir teknik direktör değişimine gitti, Metin Diyadin'in yerine  Hector Cuper 'i takımın başına getirdi. Hoca üç maçta iki biraberlik alırken Orduspor taraftarları Belediye'yi tek golle yenince taraftar adeta bayram yaptı. Başkan Nedim Türkmen yeni teknik hoca için de, "Hector Cuper olmak kolay değil, bugüne kadar başarı kazanan bir hoca kolay isim sahibi olmuyor. Disiplin, ahlak anlayışı  onda, oyuncularla olan iletişim adeta bir aile içi  yapısı gibi. Futbolcularını az bir zaman da daha fazla tanımak için tek tek ilgileniyor. Oyuncularda böyle bir kişliğe sahip olan teknik kişiye saygı duymaktan başka yapacak bir durumları yok,  mesleğini titizlikle yüretme sevdası içinde, bu da çalıştığı yerde ahlaklı ve başarıyı ön plana aldılar. Hocamız takımı yeni yeni tanıdığı için futbol felsefesinde kanat oyuncuların önemli olduğunu bunun için tam randıman kazanacağı oyuncuyu da istemesi normaldir"...

Yunan Olmpiyakos takımında forma giyen  "Javito" lakabı ile anılan Francisko Javier  Peral  Pieriane 14 yaşında atletizim yapmış derecesi olan, daha sonra futbola dönen genç oyuncu, Cuper'in  bu mevkide ihtiyaç olunduğu için takıma alınmasını istemiş, yönetimde bu oyuncuyu da  renklerine bağladılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz