Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Heavy metal konserinde 10'uncu yıl nutku

  Hürriyet Haber
  17 Ekim 2005 - 11:43Son Güncelleme : 17 Ekim 2005 - 11:43

  Rock'ın “sert müzik” yapan yelpazesinden 7 grubun yer aldığı “Ankarock” adlı etkinlik, Ankara'da Garaj Rock Bar'da yapıldı.

  İlk olarak “Purple Rain” ın sahne aldığı etkinlikte, grup ağırlıklı olarak efsanevi rock topluluğu Rainbow'un bestelerinin coverlarını seslendirdi. “Heavy metal” ve “thrash” müzik yapan ”Origam”ın ardından, albüm çalışmalarını sürdüren bir başka ”thrash” topluluğu “Arcane”, konserlerine Ulu Önder Atatürk'ün kendi sesinden 10. Yıl Nutkunu dinleterek başlayınca salonu doldurarak yaklaşık bin kişinin büyük alkışını aldı.

  Türkiye'nin az sayıda “power metal” gruplarından olan Celestial Asylum'un ardından sahne alan ve Roxy Yarışması'nın finaline kalan gruplardan Soulitary'nin performansı sırasında çok sayıda dinleyici ”headbang” adı verilen, rock müziğe özgü kafa sallama hareketi ile coştu.

  Türkiye'nin köklü geçmişe sahip olan heavy metal gruplarından ”Magick” etkinliğin ilerleyen saatlerinde seyirciyle buluştu. Grup, ağırlıklı olarak yeni albümlerinde yer alacak besteleri seslendirirken, aralarında Iron Maiden'den “Fear of the dark” ın da yer aldığı heavy metal klasiklerinin örneklerini de yorumladı.
  Konserin son topluluğu “Crossfire” oldu. Son dönemlerin en çok satan metal albümünü yapan grup olan Crossfire, Çanakkale Savaşları için yazdığı “Gelibolu” adlı heavy metal bestelerini seslendirirken salonu dolduran kalabalık da kendilerine eşlik etti.

  “Ankarock” organizasyon komitesi, etkinliklerine gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını söylediler ve önümüzdeki yıllarda da sürekliliği sağlanarak gelenekselleşeceğini bildirdiler. 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı