VAN HABERLERİ

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler

AA / Önder Altınal
27.02.2016 - 14:40Son Güncelleme :

- AK Parti Van Milletvekili Kayatürk: - "Siz halkın iradesi için değil örgütün iradesi için gecenizi gündüzünüze katıyorsunuz"

AA / Önder Altınal

VAN (AA) - AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etmesine tepki göstererek, "Siz halkın iradesi için değil örgütün iradesi için gecenizi gündüzünüze katıyorsunuz" dedi.

Kayatürk, Van'da AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, milletvekilinin hareketinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

HDP'nin 7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekiliyle Meclise girmesine rağmen şiddet ve silahı bırakmadığını vurgulayan Kayatürk, "Vatandaş, 'Bunlar artık kendilerine verilen desteği göz önünde bulundurarak her türlü terör faaliyetlerden vazgeçecekler' dedi. Ancak seçimlerden hemen sonra bunun bir hikaye, kandırmaca olduğunu anladık. Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır'da kalleşçe saldırılar yapıldı. Bu mu sizin halka layık gördüğünüz. Siz halkın iradesi için değil örgütün iradesi için gecenizi gündüzünüze katıyorsunuz. Eğerki daha uzun bir süre olmuş olsaydı halk sizi 80'den 59'a değil sıfıra getirecekti. Siz bunu gerçekten hak etiniz" şeklinde konuştu.

Kayatürk, Vanlıların oyuyla seçilip Meclise giren milletvekilinin Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren teröristin taziyeye gitmesinin izahının olmadığını kaydederek şu değerlendirmeyi yaptı:

"Ben Van'ın milletvekili demekten hakikatten hicap duyuyorum. Van'ın milletvekili, Van halkının oyu ile Meclise gitmiş bir milletvekili kalkıyor Mecliste 300 metre ötede 29 insanın hayatına mal olan bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristin cenazesine gidiyor. Hangi yüzle oraya gidiyorsunuz? Diyelim ki, Türkiye halkının yüzüne bakmıyorsunuz, Van halkının yüzüne nasıl bakacaksınız? Bu mu sizin demokrasi anlayışınız. Hani halk destek verdiğinde silahlar bir tarafa bırakılacaktı ve şiddet bitecekti. Her zaman söylüyoruz yine tekrar ediyoruz. Van'a, bölgeye ve Türkiye'ye, AK Parti teşkilatları, Başbakanımız Davutoğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dışında bunların hiçbir hayrı olmadı ve olmayacak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı