SİİRT HABERLERİ

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler

AA / Zekeriya Güneş,Mehmet Ali Olgaç
26.02.2016 - 16:00Son Güncelleme :

- Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz:- "Bunlarla alakalı sözü vakit kaybı olarak görüyoruz" - "Asker ve polislerimizin her zaman yanlarındayız ve terörle mücadelede kararlı bir şekilde devam etmesini istiyoruz"

AA / Zekeriya Güneş,Mehmet Ali Olgaç

SİİRT (AA) - Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, HDP Van Milletvekili Tuba Hezer'in Ankara saldırısı faili için kurulan taziye çadırına gitmesine tepki göstererek, "Bunlarla alakalı sözü vakit kaybı olarak görüyoruz" dedi.

Kılavuz, Ülkü Ocakları Siirt İl Teşkilatında yaptığı açıklamada, HDP Van Milletvekili Hezer'in Ankara'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etmesine tepki gösterdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde teşkilatlarını güçlendirecekleri mesajını veren Kılavuz, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının faaliyetlerini, imanlı, ahlaklı, çalışkan ve mesleğinde başarılı gençlerin yetişmesi noktasında yoğunlaştırdığını belirtti.

Teşkilatları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran Kılavuz, "Ülkü Ocakları, Türk gençliğinin dolu dolu bir şekilde hem eğitim yönüyle hem ilmi yönüyle hem de ahlaki yönüyle geliştirmenin adresidir. Nitekim baktığınızda şimdiye kadar yüz binlerce ağabeyimiz, kardeşimiz Ülkü Ocaklarından yetişmiştir ve milletimize, memleketimize faydalı olmuşlardır. Onun için aynı anlayışla Ülkü Ocaklarında Türk gençliğini yetiştirip milletimize, memleketimize faydalı olmaları için kararlı bir şekilde devam ettiriyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

- "Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün her zaman yanındayız"

Bölgede terör olaylarının son derece yoğunlaştığını ve tüm ülke sathında milletin bekası açısından tehdit oluşturduğuna dikkat çeken Kılavuz, asker ve polislerin şehit olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kılavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Askerimizin, polisimizin şehit olması yüreğimizi dağlıyor. Memleketimizin bu zor günlerden kurtulmasını cenabı Allah'tan temenni ediyoruz. Askerlerimizin, polislerimizin her zaman yanlarındayız ve terörle mücadelede kararlı bir şekilde devam etmesini ve terörün asla hiçbir şekilde göz açmamasını istiyoruz. Biz bu vatanın birliğini, beraberliğini isteriz, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü her zaman yanındayız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için her türlü bedeli ödemiş bir kurumuz açıkçası. Şehit kanıyla sulanmış cennet vatanımızın bölünmemesi, parçalanmaması, ay yıldızlı bayrağımızın gönderden inmemesi, ezanımızın dinmemesi için binlerce şehit verdi bu hareket."

- "Dağdaki canavarlardan bunların hiçbir farkı yok"

HDP Van Milletvekili Hezer'in Ankara saldırısı faili için kurulan taziye çadırına gitmesine tepki gösteren Kılavuz, ziyareti ihanet olarak değerlendirdi.

Kılavuz, şunları kaydetti:

"Bunlarla alakalı sözü vakit kaybı olarak görüyoruz. Sözde milletvekili, özde dağdan inmiş canavar. Onun için bunların insanlıkla alakası yok. Bunların hiç hiçbir şekilde insani değerlerden nasibini almadığını biliyoruz dolayısıyla bunların Türk milleti adına darbe vurmak istediğini, Türk milletini bölüp parçalamak istediğini ve Türk milletini yok etmek istediğini biliyoruz. Dağdaki canavarlardan bunların hiçbir farkı yok. Onun için bunların hepsini lanetliyoruz. Bunları dediğimiz gibi milletvekili olarak görmüyoruz, sadece ve sadece terör örgütü PKK'nın özellikle ovada, mecliste savunuculuğunu yapan millet memleket düşmanı olan hainler. Onların milletvekili vesaire gibi durumları asla söz konusu değildir. Memleketimizin ekmeğini yiyip, memleketimizin ve milletimizin adına büyük zararlar vermek için ve ihanet etmek için mücadele eden bazı ne oldukları belli olmayan şahsiyetlerdir bunlar."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı