ÇANAKKALE HABERLERİ

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler

AA / Fehmi Şenyiğit
26.02.2016 - 15:13Son Güncelleme :

- Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Çiloğlu:- "Teröristin taziye çadırına gitmek, 'Sen güzel bir iş yapmışsın' demektir"

AA / Fehmi Şenyiğit

ÇANAKKALE (AA) - Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in Ankara'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etmesine tepki gösterdi.
Çiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür olayları kınayıp, lanetlediklerini söyledi.
Bir teröristin, 29 kişiyi Ankara'nın ortasında katlettiğini, katledilmesine vesile olduğunu vurgulayan Çiloğlu, "Kendisi de öldükten sonra taziye çadırı yapılıyor. Teröristin taziye çadırına gitmek, 'Sen güzel bir iş yapmışsın' demektir" ifadelerini kullandı.
Çiloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerine katıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:
"Bunlar milletvekili olamazlar, bunlar teröristtir bizce de. Cumhurbaşkanımızın bu sözünü destekliyoruz. Hakikaten bunun yapılmaması gerektiğini, memleketimizin birliği için çalışılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu noktada birlik ve beraberlik anlamındaki çalışmaları destekliyoruz. Bu teröriste destek verilen açıklamalarını da nefretle kınıyoruz. Teröristin desteklenmesi, 'Siz o masum insanlara yönelik terör eylemlerinize devam edin' demektir. Bu da memleketimizin birliğini, bütünlüğünü bozan harekettir. Meclise girerken demek ki onlar sadece ücret için yemin etmişler. Ücret almak için yeminlerini etmişler ama yeminlerine sadık kalmıyorlar. Biz kendilerini yeminlerine sadık olmaya davet ediyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Van Milletvekili Hezer'e tepkiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı