BURSA HABERLERİ

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki

AA / Ömer Erim Baştımar,Harun Kutbe
28.02.2016 - 15:25Son Güncelleme :

- Müzakere ve Çözüm Derneği Başkanı Özbey:- "HDP'lilerin teröristin taziye çadırına gitmeleri akılla, izanla, şuurla denkleştirilecek bir durum değil"

AA / Ömer Erim Baştımar,Harun Kutbe

BURSA (AA) - Müzakere ve Çözüm Derneği Başkanı Atıf Özbey, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in Ankara'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etmesine ilişkin, "HDP'lilerin teröristin taziye çadırına gitmesi akılla, izanla, şuurla denkleştirilecek bir durum değil" dedi.

Özbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada ve özellikle İslam coğrafyasında yaşanan sorunların müzakere, sulh ve selametle çözüme ulaşmasını sağlamak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Türkiye'nin çok ciddi sorunları bulunan bir coğrafyada yer aldığını belirten Özbey, özellikle iç dinamiklerin bu zor zamanlarda birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini dile getirdi.

Özbey, AK Parti hükümetleri döneminde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde büyük hizmetler yapıldığını ancak bazı siyasi partilerin Kürtlere yönelik bu hizmetleri sabote ettiğini anlattı.

HDP'nin, Ankara'daki terör saldırısını kınayan siyasi partilerin ortak metnini imzalamamasına tepki gösteren Özbey, şöyle konuştu:

"Doğudan aldığımız geri dönüşlerde, Kürt halkının bu durumu kabullenmediğini görüyoruz. Meclis'in hemen yanı başında bomba patlamış, vatan evladımızı, askerlerimizi şehit vermişiz. HDP'lilerin teröristin taziye çadırına gitmesi akılla, izanla, şuurla denkleştirilecek bir durum değil. Kesinlikle HDP, en büyük tepkiyi Kürtlerden almıştır. Bu partinin, grubunun yapmak istediği şey, Van'daki taziye çadırına giderek ortamı daha germektir. Gerginlik yaratarak kendilerini haklı göstermek, mazlum göstermek istemektedirler."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı