ADANA HABERLERİ

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki

AA / İbrahim Erikan
25.02.2016 - 13:02Son Güncelleme :

- Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Ongun:- "Böyle bir eylem Türkiye Cumhuriyeti milletvekiline yakışmıyor. Şehit aileleri olarak bu olayı kınıyoruz"

HDP Van Milletvekili Hezere tepki
AA / İbrahim Erikan

ADANA (AA) - Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Melahat Ongun, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaretini kınayarak "Böyle bir eylem Türkiye Cumhuriyeti milletvekiline yakışmıyor" dedi.

Ongun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hezer'in yaptığı hareketi duyunca çok üzüldüklerini söyledi.

Bir milletvekilinin teröristin evine gitmesinin çok büyük bir ayıp olduğunu vurgulayan Ongun, "Bu konuyu derneğimizde de konuştuk. Daha önce de buna benzer bir etkinliğe katılmışlardı. Bu tür olaylardan çok muzdaribiz" diye konuştu.

Hezer'i kınayan Ongun, şunları kaydetti:

"Böyle bir eylem Türkiye Cumhuriyeti milletvekiline yakışmıyor. Şehit aileleri olarak bu olayı kınıyoruz. Bizim her şehit cenazesinde içimiz yanarken bu hareket yakışık almıyor. Ülkemizde teröristlere karşı yapılan operasyonları da destekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti toprakları temizlenene kadar da sürmesini istiyoruz. Çok şehit veriyoruz ancak hükümetimizin başlattığı bu işi, üstüne giderek tamamen bitirmesini temenni ediyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 13 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı