BURSA HABERLERİ

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki

AA / İsmail Ersan,Devrim Derin,Miraç Kaya
25.02.2016 - 12:15Son Güncelleme :

- Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı Ömeroğulları:- "Bu şekilde hareket eden milletvekillerinin dokunulmazlıkları ayrıca ele alınmalıdır. Milletin vergileriyle aldıkları maaşlarla at oynatmalarına ve o Meclis'i, o kürsüyü işgal etmelerine izin verilmemelidir"

HDP Van Milletvekili Hezere tepki
AA / İsmail Ersan,Devrim Derin,Miraç Kaya

BURSA (AA) - Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı Ömer Ömeroğulları, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in Ankara'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret etmesine ilişkin, "Bu şekilde hareket eden milletvekillerinin dokunulmazlıkları ayrıca ele alınmalıdır. Milletin vergileriyle aldıkları maaşlarla at oynatmalarına ve o Meclis'i, o kürsüyü işgal etmelerine izin verilmemelidir" dedi.

Ömeroğulları, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yıllardır terörle mücadele ettiğini hatırlattı. Terörle mücadelede birçok ocağın söndüğünü belirten Ömeroğulları, şöyle devam etti:

"İçimiz kan ağlıyor. Her gün şehit haberleriyle sarsılıyoruz. Artık televizyonları açamaz, izleyemez duruma geldik. Bu ülke hepimizin ve hepimize yeter. Kardeşlik, bizim için her şeyin üzerindedir. Bizi asıl üzen, bu ülkede büyüyüp ekmeğini yemiş, bu ülkenin sofrasına oturmuş, bu ülkede karnını doyurmuş, ülkenin en büyük makamlarına kadar tırmanmış gelmiş ama yine de bu ülkeye hançer sokanlardır. Asgari ücretle çalışan kişilerin de ücretlerinden kesilen vergilerle Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük makamlarına gelen milletvekilinin bu ülkenin dibine dinamit koyanlara çanak tutması ve onlara destek vermesi, bizi ziyadesiyle üzüyor. Bu durumu şiddetle kınıyoruz. Buna derhal çözüm bulunmalıdır. Bu şekilde hareket eden milletvekillerinin dokunulmazlıkları ayrıca ele alınmalıdır. Milletin vergileriyle aldıkları maaşlarla at oynatmalarına ve o Meclis'i, o kürsüyü işgal etmelerine izin verilmemelidir."

- "Ülkemizdeki kardeşliğe ve bütünlüğe darbe"

Bursa Van Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Tacar da Hezer'in teröristin taziye çadırına gitmesini kınadıklarını söyledi. Bu davranışın bir siyasi partiye ve o partinin çatısı altında siyaset yapanlara yakışmadığını vurgulayan Tacar, "Olmaması gereken şeyler, kınıyorum. Siyasi partiler, onların seçilen milletvekilleri, daha ılımlı davranmalı" değerlendirmesinde bulundu.

Bursa Ağrı İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Erhan Öztürk, Hezer'in davranışını doğru bulmadıklarını ifade ederek "Bu durum, ülkemizdeki kardeşliğe ve bütünlüğe darbe vurmaktadır. Ülkemizdeki siyasetçilerin birlik ve beraberliğe katkıda bulunması gerekirken bu tarz bir eylemde bulunmasını kınıyoruz" diye konuştu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Şube Başkanı Harun Ertaş ise bazı kişilerin TBMM'nin gücünü kullanarak her şeyi yapabileceklerini zannettiklerine işaret ederek devletin öncelikle resmi kurumlarda çalışıp bu zihniyette olanları uzaklaştırması gerektiği kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı