KIRŞEHİR HABERLERİ

HDP Mardin Milletvekili Dora: “Bazı Güçlerin Provokasyonu İle Algı Oluşturulmaya Çalışılmakta”

IHA
22 Eylül 2015 - 16:34Son Güncelleme : 22 Eylül 2015 - 16:35

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ MARDİN MİLLETVEKİLİ EROL DORA, KIRŞEHİR’DE GELEREK 8 EYLÜL TARİHİNDE YAŞANAN OLAYLARIN ARDINDAN İŞ YERLERİ ZARAR GÖREN ESNAFI ZİYARET ETTİ.

IHA

Halkların Demokratik Partisi Mardin milletvekili Erol Dora, Kırşehir’de gelerek 8 Eylül tarihinde yaşanan olayların ardından iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret etti.
Kalabalık bir partili grupla Kırşehir’de iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret eden milletvekili Dora, “Kırşehir’de böyle bir olayın vuku bulması ilginçtir. Halklar arasında bir düşmanlığın olmadığı ama bir provokasyon ve organize durum olduğunu yaşananlar gösteriyor. Sizler birebir yaşadığınızdan dolayı bu ilişkileri bizlerden daha iyi şekilde biliyorsunuz” diye konuştu.
Halkların Demokratik Partisi olarak düşüncelerini de açıklayan Dora şöyle konuştu: “Bizim HDP olarak düşüncemiz şudur; Hepinizin yanında olduğumuzu vurgulamak istiyoruz. Partimiz adına buraya gelmiş bulunmaktayız. Türkiye’de hep Kürtler ve Türkler bin senedir birlikte yaşıyorlar, etle tırnak olmuşlar. Gerçek anlamda halklar arasında bir sorun yok. Halkların birbirlerini benimsediklerini de sosyal yaşantılarında görmekteyiz. Ama bazı dönemlerde sistem bazı güçler istediği zaman bu tür provokasyonel olaylarla halkları birbirine düşmanlaştırma çalışıyor. Bu bizim görüşümüze göre çok tehlikelidir. Bunu kendilerine göre kontrollü olarak yapmaktadırlar ama bu durumun kontrolünün nerede sağlanabileceği de belirli değildir. Türkiye’de barış ve çözüm sürecini bütün Türkiyeli halklar destekliyor. Kürtler-Türkler bu çözüm sürecinde büyük bir umuda kapıldılar. Halklar arasında bir düşmanlık mevcut değildir”
Yapılan açıklamanın ardından Dora ve beraberinde ki parti yetkilileri iş yerleri zarar gören esnafı ziyaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden HDP Mardin Milletvekili Dora: “Bazı Güçlerin Provokasyonu İle Algı Oluşturulmaya Çalışılmakta” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Mardin Milletvekili Dora: “Bazı Güçlerin Provokasyonu İle Algı Oluşturulmaya Çalışılmakta” haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:07
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:39
  • Yatsı
   21:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı