HAKKARİ HABERLERİ

HDP’li Zeydan’ın Seçim Çalışması

IHA
29.10.2015 - 10:48Son Güncelleme :

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ (HDP) HAKKARİ MİLLETVEKİLİ ABDULLAH ZEYDAN, SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR.

IHA

HAKKARİ (İHA) – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, savaşın ve silahın miadını doldurduğunu belirterek, “Gün barış ve kardeşlik günüdür” dedi.
HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Hakkari Belediyesi eş başkanları Fatma Yıldız ve Nazmi Coşkun, HDP İl eş başkanları Metin Besi ve Emine Armut, DBP İl Eş Başkanı Hüsnü Raufoğlu ve belediye encümenleri ile seçim çalışmaları kapsamında Dağlıca kırsalında çıkan çatışmada öldürülen PKK’lı Hakan Kaya için Karşıya Mahallesi’nde kurulan taziye çadırını ziyaret etti.
HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ve beraberindekiler, daha sonra Hakkari-Çukurca karayolu üzerinde bulunan Geçimli, Gelinli, Doğanlı, Taşbaşı ve Üzümcü köylerini ziyaret etti.
Taşbaşı köyünde seçmenlere seslenen HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, “Niçin demokratik siyasette ısrarcıyız? Neden ev ev, köy köy geziyoruz? Biz gittiğimiz her yerde Türkiye meclisinde bu sorunları siyasetle ve müzakereyle çözmek için gidiyoruz. Eğer biz savaş taraftarı olsaydık. Eğer biz savaş isteseydik. Biz bu kadar siyaset yapmazdık. Biz de silahları elimize alır savaşırdık. Ama biz savaşın ve silahın miadını doldurduğunu söylüyoruz. Gün barış günüdür. Gün kardeşlik günüdür. Allah’ın izniyle yaşlısıyla, genciyle hem Kürt halkına hem de Türk halkına ilelebet bir barış getireceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden HDP’li Zeydan’ın Seçim Çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP’li Zeydan’ın Seçim Çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı