GAZİANTEP HABERLERİ

HDP’li Vekiller Barışı Simgeleyen Güvercin Uçurdu

IHA
26.10.2015 - 15:49Son Güncelleme :

SEÇİM ÇALIŞMALARINI YOĞUN BİR ŞEKİLDE SÜRDÜREN HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ, “ÖNCELİĞİMİZ BARIŞTIR. HER ŞARTTA, HER ORTAMDA, ‘İNADINA BARIŞ’ DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

IHA

Gaziantep’te seçim çalışmalarını sürdüren HDP’li milletvekili adayları barışı simgeleyen güvercinler uçurdu. HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Önceliğimiz barıştır. Her şartta, her ortamda, ‘İnadına Barış’ demeye devam edeceğiz” dedi.
Halkların Demokratik Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci ve HDP’li yöneticiler Göllüce ve Karayılan Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Mahalle toplantısı ilgi büyük oldu. Toplantı kısa sürede miting havasına bürünürken, kalabalığın önemli bir kısmını kadınların oluşturduğu dikkatleri çekti. Milletvekili Adayı Osman Demirci ve HDP’liler, toplantı öncesi barışı temsil eden güvercinleri uçurdu. Barış talebini dile getiren adaylar, barış mesajları verdi. Önceliklerinin barış olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı Demirci, “Bugün ülkemizde ekonomiden sosyal hayata, güvenlikten adalete kadar çeşitli sorunlarla karşı karşıyayız. Ancak temel sorun, barıştır. Gerek ülkemize, gerekse de komşu ülkelere barışın egemen olmasıdır. Barış gelirse diğer sorunların çözümü de kolaylaşacaktır. Artık kimsenin ölmemesini ve anaların ağlamamasını istiyoruz. Bu nedenle önce barış diyoruz. İnadına barış diyoruz. Herkesi barış için ısrarcı olmaya, çaba göstermeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.
1 Kasım seçimlerinde herkesin oyunu ’barış’tan yana kullanmasını isteyen HDP Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Seçime sayılı günler kaldı. Bu seçim sıradan bir seçim değildir. Geleceğimizi yakından ilgilendiren bir seçimdir. 1 Kasım seçimleri aynı zamanda barışın da seçimi olacaktır. Halklarımız 7 Haziran seçimlerinde oylarını barıştan yana kullandı. Sandıktan barış çıktı. Bu seçimlerde de barış isteğinin seçim sonuçlarına daha güçlü bir şekilde yansımasını istiyoruz. İnadına barış, inadına HDP” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP’li Vekiller Barışı Simgeleyen Güvercin Uçurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP’li Vekiller Barışı Simgeleyen Güvercin Uçurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı