MERSİN HABERLERİ

HDP’li Milletvekili Çilem Öz’den Kadınların Eylemine Destek

IHA
07.09.2015 - 14:36Son Güncelleme :

HDP MERSİN MİLLETVEKİLİ ÇİLEM ÖZ, YERYÜZÜ KADINLARI PLATFORMU'NUN MERSİN GAZETECİLER CEMİYETİNDEKİ BASIN AÇIKLAMASINA KATILARAK, KADINLARIN SESLERİNİ DAHA YÜKSEK ÇIKARMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI.

IHA

HDP Mersin Milletvekili Çilem Öz, Yeryüzü Kadınları Platformu’nun Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın açıklamasına katılarak, savaşı durdurmak için kadınların seslerini daha güçlü çıkarması gerektiğini söyledi.
Yeryüzü Kadınları Platformu üyeleri, geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasında yaptıkları protesto ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yaptı. HDP Mersin Milletvekili Çilem Öz’ün de katıldığı toplantıda Yeryüzü Kadınları Manifestosu okundu. Toplantıda konuşan Öz, yakın zamanda Yeryüzü Kadınları’nın Aile ve Sosyal Politikalar il binasına yapmış olduğu protestonun faydalı ve dikkat çekici bir hareket olduğunu öne sürerek, "Biliyoruz nerede yaşarsak yaşayalım tüm bu sistemler hepimize aynı şekilde yaklaşıyor. Buna karşı kadınların gerçekten güçlü bir ses çıkarması gerekiyor. Savaş bizi yoksullaştırır, savaş bizi ve sevdiklerimizi kaybettirir. Yeryüzü Kadınları olarak mücadeleye devam edeceğiz" dedi.
Yeryüzü Kadınları Platformu adına manifestoyu okuyan Sibel Yalçın ise, kendilerini tek bir eve, tek bir köye, tek bir coğrafyaya değil tüm yeryüzüne ait hissettiklerini belirterek, "Kadının yeridir denen dört duvarı değil, tüm yeryüzünü evimiz olarak görüyoruz. Biz aynı coğrafyayı paylaşan Türk, Kürt, Arap, Laz, Ermeni, Rum, Süryani, Ezidi, Çerkez ve Alevi kadınlar olarak bu topraklar üzerinde özgürce yaşama mücadelesi için bir araya geliyoruz. Dünyanın tüm ezilen kadınları birleşelim. Zincirlerimizden başka kaybedecek başka bir şeyimiz yok. Kazanacağımız bir yeryüzü var" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden HDP’li Milletvekili Çilem Öz’den Kadınların Eylemine Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP’li Milletvekili Çilem Öz’den Kadınların Eylemine Destek haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı