GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Huzurlu Bir Seçim Diliyoruz”

IHA
30.10.2015 - 17:26Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ, “HUZURLU BİR SEÇİM DİLİYORUZ”

IHA

Halkların Demokratik Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerin huzur içerisinde geçmesini diledi.
Gaziantep’in pasajlarını gezerek, esnafla görüşen HDP Milletvekili Adayı Demirci, halkın iradesinin ortaya çıkmasını sağlayan seçimlerin demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu vurguladı. Demirci, “TBMM’nin yeni üyelerinin belirleneceği bu seçimler, ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiriyor. Ülkemizin geleceğine kayıtsız kalmayalım, oyumuzu mutlaka kullanarak, irademizin sandığa yansımasını sağlayalım. Seçimlerden demokrasimiz güçlenerek çıksın. Sorunlarımız var, sorunlarımızı da demokrasi içerisinde çözelim. Daha güçlü bir demokrasi ve hukukun üstünlüğünün egemen olduğu bir yönetim anlayışı için mutlaka sandığa gidelim” dedi.
SON SÖZ SEÇMENİN
Kimsenin burnu kanamadan seçimleri gerçekleştirilmesini dileyen Demirci, son sözü seçmenin söyleyeceğini kaydetti. Demirci, “Seçim öncesi tüm vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya çağırıyoruz. Seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde yapılmasını, seçmen iradesinin sandığa tam olarak yansımasını bekliyoruz. Kimsenin burnu kanamadan bu seçimleri gerçekleştirelim. Çünkü hiçbir mevki ve makam, bir insanımızın canından daha kıymetli değildir. Artık son karar seçmenindir, sandığındır. Sandıktan çıkacak sonuca da herkes saygı duymalıdır" dedi.
"SANDIKTAN BARIŞ VE KARDEŞLİK ÇIKSIN"
Türkiye olarak çok kısa aradan sonra ikinci kez sandık başına gidildiğini hatırlatan Demirci, HDP olarak 7 Haziran seçimlerinde kazanılan başarıyı bu seçimlerde daha da arttıracaklarını ifade etti. Demirci, " HDP, ırk, din, dil, mezhep ve memleket ayrımı yapmadan toplumun tüm kesimlerini kucaklayan politikası ile her geçen gün halklarımızın daha fazla sevgisini kazanıyor. Bütün bu düşüncelerle, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde sandıktan demokrasi, barış ve kardeşlik çıksın istiyoruz. Seçim sonucunda, ülkemizin en fazla ihtiyaç duyduğu bu kavramların güçlenmesi, geleceğimiz açısından son derece önemlidir. Oylarınız barış için, demokrasi için, kardeşlik için olsun” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Huzurlu Bir Seçim Diliyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 17 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Huzurlu Bir Seçim Diliyoruz” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı