GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Hemşehri Dernekleri Toplumsal Dayanışmayı Güçlendiriyor”

IHA
25.10.2015 - 15:49Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ, “HEMŞEHRİ DERNEKLERİ TOPLUMSAL DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİRİYOR”

IHA

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci ve beraberindeki HDP heyeti Gaziantep Bingöllüler Derneği ile Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nı (MAREV) ziyaret etti.
Milletvekili Adayı Demirci, hemşehri derneklerinin toplumsal dayanışma ve yardımlaşma açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Gaziantep’in nüfusunun büyük bölümünü Doğu ve Güneydoğu’dan göçle gelen vatandaşlar oluşturuyor. Şehrimizde faaliyet gösteren hemşehri dernekleri toplumsal dayanışma ve yardımlaşma açısından önemli bir işlevi yerine getiriyor. Birer sivil toplum örgütü olan hemşehri derneklerinin çalışmalarının desteklenmesi gerekiyor” dedi.
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ OLMADAN DEMOKRASİ OLMAZ
Seçim çalışmalarını sürdüren HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, sivil toplum örgütlerini ziyarete ağırlık veriyor. Sivil toplum örgütlerinin demokrasinin olmazsa olmazları arasında yer aldığını da ifade eden Demirci, “Sivil toplum örgütleri olmadan, gerçek bir demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Bir toplumda sivil toplum örgütleri ne kadar çok ve ne kadar güçlü ise o ülkede demokrasi o kadar güçlü ve sağlam olur. Bu nedenle HDP olarak tek başına yönetim yerine, birlikte yönetim diyoruz, katılımcı yönetim diyoruz. Herkesin söz ve karar hakkının olduğu, kimsenin dışlanmadığı, kimsenin kimseyi değiştirmeye çalışmadığı, toplumun tüm kesimlerinin temsil edildiği bir yönetim anlayışını savunuyoruz. Sivil toplum örgütlerini de demokrasiye olan katkılarından dolayı destekliyoruz” diye konuştu.
KARDEŞÇE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Demirci, Türkiye’nin çok kimlikli, çok kültürlü, çok inançlı, çok dilli yapısına uygun yeni bir “toplumsal sözleşme” ihtiyacını ertelenemez olduğunu da vurgularken, “Biz ülkemizin tüm renklerinin bir zenginlik olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin tüm renkleri yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşadı. Yaşamaya da devam ediyor. Biz kardeşliği, kardeşçe yaşamayı biliyoruz. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Hemşehri Dernekleri Toplumsal Dayanışmayı Güçlendiriyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Hemşehri Dernekleri Toplumsal Dayanışmayı Güçlendiriyor” haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:58
  • Guneş
   06:33
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı