GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci,“emeklilerimiz İnsanca Bir Yaşamı Hak Ediyor”

IHA
16.10.2015 - 18:31Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ,“EMEKLİLERİMİZ İNSANCA BİR YAŞAMI HAK EDİYOR”

IHA

Halkların Demokratik Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, ömrünü bu ülke için çalışarak, üreterek geçiren emeklilerin insanca ve onurlu bir yaşamı hak ettiğini söyledi.
Milletvekili Adayı Demirci, HDP’nin emeklilerin yaşam standartlarını yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti. Emeklilerin insanca ve onurlu bir yaşamı hak ettiğini söyleyen Demirci, “Emeklilerin yaşam koşullarının gelişmişliği, toplumun gelişmişliğinin de bir göstergesidir. Yaşlısına, emeklisine gereken önemi vermeyenlerin iyi bir geleceğinin olması düşünülemez. HDP olarak, emeklilerin en düşük maaşını asgari ücretle eşitleyerek bin 800 TL yapacağız. Emekliler için gerçek anlamda intibak yasası çıkarılacak ve ücret eşitsizliği giderilecek. Emeklilerin örgütlenmesinin önündeki engeller kaldırılacak, sendikal örgütlenme özgürlüğünün önü açılacak” diye konuştu. Demirci, günümüzde çoğu emeklinin adeta açlığa mahkum edildiğini savundu. Emeklilerin tedavi amacıyla gittikleri hastanelerde katkı payını bile ödemekte güçlük çektiğini kaydeden Demirci, HDP olarak emeklilerden hastane katkı payı alınmasına son vereceklerini de ifade etti.
HDP’nin emeklilere yönelik hedefleri ile ilgili de bilgi veren Demirci, “Hizmet akdiyle çalışanların esas kazançları üzerinden yapılan sosyal güvenlik destek primi kesintilerine son verilecek, kesilen prim maaşlara eklenecek. Bireysel özel sigortaya yönelik katkı payı uygulamasına son verilecek, kesintiler maaşlara yansıtılacak. Emekli olup esnaflık yapanlardan yapılan yüzde 15’lik sosyal güvenlik destek primi kesintisine son verilecek. Çalışan emekliden prim kesilmeyecek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci,“emeklilerimiz İnsanca Bir Yaşamı Hak Ediyor” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 18 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci,“emeklilerimiz İnsanca Bir Yaşamı Hak Ediyor” haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı