GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: “Çocuk Haklarını Koruyacağız”

IHA
22.10.2015 - 11:44Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ, ÇOCUK YOKSULLUĞUNU ÖNLEYİCİ POLİTİKALARLA, SOKAKTA YAŞAYAN VE ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN HİÇBİR ÇOCUK KALMAYACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

HDP Gaziantep milletvekili adayı Osman Demirci, çocuk yoksulluğunu önleyici politikalarla, sokakta yaşayan ve çalışmak zorunda olan hiçbir çocuk kalmayacağını söyledi.
HDP’nin seçim bildirgesinde çocuk haklarına yönelik geniş yer ayrıldığını ifade eden Osman Demirci, sosyal politikalarla çocuk işçiliğine son vereceklerini söyledi. Demirci, “Tüm çocukların gıda hakkını korumak için her mahallede gıda bankası kurulacak. Her çocuğa temel gıda maddelerini içeren gıda paketini ücretsiz verilecek. Sokakta yaşayan ve çalışmak zorunda kalan hiçbir çocuk kalmayacak. Çocuk işçiliğine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.
"ÇOCUK HAKLARI KORUNACAK"
Çocuklarla ilgili tüm yasaların gözden geçirilerek, çocuk haklarına uyumlu hale getirileceğini kaydeden Demirci, “Çocuğa yönelik şiddete ağır cezalar getirilecek. Bu durumdaki çocuklar güvenli koşullarda korumaya alınacak. Evde, okulda ve ailede çocuğa yönelik şiddet yasalarca açıkça yasaklanacak. Çocuk bakım hizmetleri yaygınlaştırılacak. İstihdamdan bağımsız, çalışan çalışmayan tüm kadınlar/erkekler için yerel yönetim ve kamu finansmanında kreşler desteklenecek. Bütün çocukların eğitim almaları sağlanacak. Yerellerde belediyelere bağlı olarak ‘Çocuk Hakları İzleme ve Değerlendirme Komisyonları’ kurulacak, çocuk temelli alanlara yeterli kaynak ayrılacak" ifadelerini kullandı.
"ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNLENECEK, GENÇ İŞÇİLER DESTEKLENECEK"
Demirci şunları kaydetti:
"Çocuk işçiliğine izin verilmeyecek, önlemek için gerekli tedbirler alınacak. Genç işsizlikle etkin mücadele edilecek. İşsiz gençlerin sosyal yaşamdan dışlanmalarının önüne geçilecek, mahallelerde ve semtlerde dayanışma ağlarının geliştirilmesi, sosyal ve kültürel etkinlere dahil edilmesi için alanlar açılacak. Gençlerin çalışma hakkı güvence altına alınacak. Güvencesiz ve düşük ücretlerle çalışma koşullarına son verilecek. Psikolojik baskı, tehdit, taciz (mobbing), angarya, ücret eşitsizliği uygulamalarına karşı önlemler alınacak. Stajyer ve çıraklık şeklinde kamufle edilen yeni kölelik koşullarını önleyici tedbirler alınacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: “Çocuk Haklarını Koruyacağız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: “Çocuk Haklarını Koruyacağız” haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:10
  • Akşam
   17:28
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı