GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci,

IHA
24.10.2015 - 18:39Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ, “ÜLKE KAYNAKLARI SİLAHA DEĞİL, ÜRETİME AKTARILSIN”

IHA

HDP Gaziantep Milletvekili Adayları, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Halfetililer Derneği ve Karşıyaka semtindeki esnafı ziyaret etti.
HDP heyeti, Türkiye’nin işlem hacmi açısından en büyük borsaları arasında yer alan Gaziantep Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek, Borsa yöneticileri ile görüştü. Borsa yöneticileri, GTB ve ekonominin genel durumu hakkında bilgi verdi. HDP Milletvekili Adayı Osman Demirci, Gaziantep Ticaret Borsası’nın tarıma yön veren kuruluşlar içerisinde yer almasından mutluluk duyduklarını belirtti. HDP’nin ekonomi politikaları ile ilgili bilgi veren Demirci, “İş dünyası sıkıntılı günler geçiriyor. Sadece ekonomide değil, güvenlik, adalet, eğitim, sağlık, her alanda sorunlarımız var. En önemli sorunlarımızdan biri de çözüm süreci. Çözüm süreci başarıya ulaşırsa, diğer sorunlar kendiliğinden çözülecektir. Artık kaynaklarımız silahlara değil, yatırıma, üretime, istihdama, ihracata harcansın istiyoruz” dedi.
HALFETİLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET
HDP heyeti Gaziantep’te yaşayan Halfetili vatandaşlarla da buluştu. Demirci, Halfetililer Derneği ve esnafı ziyaret sırasında yaptığı konuşmada,HDP’nin, din, mezhep, felsefi görüş ayrımı yapmaksızın, tüm halkların ve inançların kendilerini özgürce ifade etme haklarını savunduğunu söyledi. Demirci, “Bu coğrafyada yaşayan tüm ırk, din, dil ve inançlara sahip insanlarımızın hepsini eşit derecede kucaklıyoruz. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Kimsenin kimseyi hor görmediği, değiştirmeye çalışmadığı, olduğu gibi kabul ettiği bir ülke özlemimiz var. HDP, Hiçbir baskıya maruz kalmaksızın farklılıklarıyla birlikte kendi varlığını korumasını, geliştirmesini, eşit ve özgür yurttaşlık hukuku içerisinde istediği gibi yaşamasını temel bir ilke olarak kabul eder. İnanan veya inanmayan herkesin inanç ve vicdan özgürlüğünü benimser. Özcesi HDP, özgürlükçü laiklik anlayışını kararlılıkla savunur” diye konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 18 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı