GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci:

IHA
23 Ekim 2015 - 11:00Son Güncelleme : 23 Ekim 2015 - 11:01

KÖYLER YAŞAM VE ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GELECEK

IHA

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, tarım ve hayvancılığı geliştirerek köyleri birer yaşam ve üretim merkezi haline getireceklerini söyledi.
Halkların Demokratik Partisi Gaziantep milletvekili adayları Yavuzeli ve Araban ilçeleri ile kırsal mahallelerine giderek, vatandaşlarla buluştu. Yavuzeli ve Araban’da yaşayan vatandaşlar, HDP’li adaylara tarım ve hayvancılıkla ilgili sorunlardan dert yandı. HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, bitme noktasına gelen tarımı, tarımsal desteklerle yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi. Yeterli ve sağlıklı gıda sağlanmasının öncelikli görevleri arasında olacağını belirten Demirci, “HDP, Türkiye’nin yeniden tarımda kendisine yeterli hale gelmesini sağlayacak. Türkiye halklarına yeterli, sağlıklı gıdanın sağlanması ekonominin en önemli öncelikleri arasında yer alacak. HDP iktidarında köyler canlı birer yaşam ve üretim merkezi haline getirilecek. HDP, çiftçilerin kurdukları ve kuracakları üretici köylü sendikalarını destekleyecek. Kooperatifler bağımsız ve demokratik yapılar haline getirilecek, Kooperatifler Yasası geçimlik tarımdan yana olacak biçimde yeniden düzenlenecek. HDP, tarım işçilerinin tamamını iş yasası ve sosyal güvence kapsamına alacak" dedi.
KÜÇÜK ÇİFTÇİYE VERGİ MUAFİYETİ SÖZÜ
Demirci, küçük çiftçilerin üretim girdilerinden olan kullandıkları mazottan ve gübreden vergi alınmayacağını da sözlerine ekledi. Su ve elektrik küçük çiftçilere ücretsiz verileceğini de ifade eden Demirci, "Üretici küçük köylülerin elektrik borçları silinecek. Hayvan yetiştiricilerinin ücretsiz yem alanı olan mera, otlak ve yaylaklar koruma altına alınacak, yeniden ortak varlık olarak köylere verilecek. Tarım toprakları korunacak, amaç dışı kullanılamayacak, kirletilemeyecek. Et ve et ürünlerinin ithalatı yerine, hayvancılık desteklenecek ve halkımızın doğal et ve süt ürünlerini tüketmeleri için imkân sağlanacak” diye konuştu.
PARTİNİN DEĞİL, DEVLETİN YARDIMI
Demirci, bir vatandaşın, “AK Parti iktidardan düşerse yardımların kesileceği söyleniyor” demesi ise, yardımları partinin değil, devletin yaptığını da söyledi. Demirci “Bu kesinlikle yalandır. Tamamen ihtiyaç sahibi vatandaşın oyunu almaya yönelik bir kandırmacadır. Çünkü yardımları parti yapmıyor. Devlet yapıyor. Hangi parti gelirse gelsin yardımlar devam edecek. Ancak biz HDP olarak bu desteklere yardım değil hak gözü ile bakıyoruz. HDP olarak sosyal hakları iki katına çıkartacağız. Kimse aç ve açıkta kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:00
  • Guneş
   05:44
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:25
  • Yatsı
   20:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı