GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci:

IHA
21 Ekim 2015 - 11:17Son Güncelleme : 21 Ekim 2015 - 11:18

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI GAZİANTEP’TE TİCARETİN KALBİ DURUMUNDA OLAN GATEM’DE FISTIKÇILAR, TOPTAN GIDACILAR, NAKLİYATÇILAR VE GALERİCİLER SİTESİ İLE SEBZE HALİ’Nİ VE CANLI HAYVAN PAZARI’NI ZİYARET ETTİ.

IHA

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, gerek ülke içinde, gerekse de Ortadoğu’da yaşanan olaylar nedeniyle ekonomide önemli sorunlar yaşandığını söyledi. Demirci, barışın sağlanması ile bölge ekonomisinin yeniden canlanacağını ifade etti.
HDP Gaziantep milletvekili adayları Gaziantep’te ticaretin kalbi durumunda olan GATEM’de Fıstıkçılar, Toptan Gıdacılar, Nakliyatçılar ve Galericiler Sitesi ile Sebze Hali’ni ve Canlı Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti. Esnaf, HDP’li milletvekili adayları ve parti yöneticilerine, durgunluktan ve istikrarsızlıktan yakındı. Ülke içinde ve komşu ülkelerde yaşanan çatışmalı ortamın ticarete büyük darbe vurgunu ifade eden esnaf, dövizdeki dalgalanmaların da ticareti olumsuz etkilediğini dile getirdi.
“ESNAF ESKİ GÜNLERİ ARIYOR “
Seçim gezilerini değerlendiren HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, ekonomideki gidişatın iyi olmadığını söyledi. Esnafın eski günlerini aradığını ifade eden Demirci, “Milletvekili adayı arkadaşlarımızla birlikte sadece Gaziantep’in değil, aynı zamanda bölgemiz ticari hayatının da merkezi olan GATEM’i ziyaret ettik. Gördüğümüz tablo iyi değildi. Esnaf eski günlerini arıyor. Fıstıkçı, galerici, toptancı ve nakliyeci esnafımızın hemen hepsinden benzer şeyler duyduk. Esnafımıza HDP’nin ekonomiyle, ticaret hayatıyla ilgili politikalarını anlattık” dedi.
Demirci, “Bugün ekonomide yaşanan sorunların temelinde ülkedeki çatışma ve istikrarsız ortam yatmaktadır. Çatışmaların yaşandığı, can güvenliğinin tehlikede olduğu bir ortamda ticaret olur mu? Çatışmalar biterse, bölgeye huzur gelirse ekonomi kendiliğinden canlanacaktır. Bunun için Halkların Demokratik Partisi olarak ‘İnadına Barış’ diyoruz. İnsanlarımız ölmesin, analar ağlamasın istiyoruz. Bu nedenle herkesi barış için çaba göstermeye davet ediyoruz” diyerek açıklamasını sürdürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı