GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci;

IHA
20.10.2015 - 11:57Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ, SOSYAL YARDIMLAR İKİ KATINA ÇIKARILACAK

IHA

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, sosyal yardımları iktidarın bir lütfu olmaktan çıkartacaklarını söyledi. Demirci, “Sosyal destekler yardım değil haktır” dedi.
Bütün vatandaşların temel yaşam ihtiyaçlarının devlet tarafından garanti altına alınmasının bir hak olduğunu belirten HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Demirci, “Bu ülkede yaşayan, bu ülke için çalışan, vergi veren, askere giden herkesin temel yaşam ihtiyaçları devlet tarafından karşılanacak. Bu destekleri yardım olmaktan çıkartıp, hak olarak düzenleyeceğiz. Yerel yönetimler aracılığıyla yurttaş hakkı temelli bir sosyal politika izleyeceğiz” dedi.
KİMSE BARINMA SORUNU YAŞAMAYACAK
HDP’nin seçim bildirgesinde sosyal yardımlara geniş yer verildiğini ifade eden Demirci, “Vatandaşlarımızın barınma hakkı her koşulda tanınacak. Barınma sorunu yaşayan hiç kimse kalmayacak. Sosyal yardımlar bütçe içerisinden belirlenecek. GSYH’nin %1,4’üne tekabül eden sosyal yardımların oranı AB standardı üzerine, %3’e yükseltilecek. Yardım programları halkın denetimine açılacak, bütçesi halkla beraber yapılacak. Sosyal yardımlar ortak norm ve standartlara göre yapılacak. Keyfiyetten ve suistimalden kurtarılacak" diye konuştu.
YARDIMLAR RENCİDE ETMEDEN VERİLECEK
Sosyal yardım almak isteyen kimsenin rencide edilmeyeceğini söyleyen Demirci " Vatandaşlarımıza yardımlar destek olarak sunulacak, yurttaşlarımız dolaştırılmayacak ve kadınlara yönelik sosyal destek paketleri sosyal adalet ve eşitlik ilkesine göre, cinsiyet eşitliğini gözetir bir şekilde ve bir vatandaşlık hakkı olarak yerine getirilecek. Sosyal desteklere, kadınların bürokratik ve aşağılayıcı uzun işlemler olmadan doğrudan başvurma yolları geliştirilecek. Halkın hem daha ucuza yaşayabilmesi, hem de iş sahibi olabilmesi için üretim ve tüketim kooperatifleri kurulacak veya desteklenecek”şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci; haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:52
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı