GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci:

IHA
15.10.2015 - 13:21Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ:

IHA

Halkların Demokratik Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, çatışmalı sürecin bitmesi için tek partili ve güçlü bir hükumete ihtiyaç olduğu yönündeki söylemlerinin doğru olmadığını savundu.
Milletvekili Adayı Demirci, 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından Türkiye’nin çatışmalı bir sürece girdiğine dikkat çekti. Kardeşlik ve barış istediklerini ifade eden Demirci, “7 Haziran’dan bu yana Türkiye ateş topuna döndü. Çatışmalar bitmiyor, mitinglere, toplantılara bomba atılıyor. Kısacası silahlar, bombalar hiç susmuyor. İnsanlarımız bir hiç uğruna ölüyor. Biz ölenler arasında ayrım yapmıyoruz. Kimse ölmesin istiyoruz. Barış ve kardeşlik olsun istiyoruz” dedi.
Sivil toplum örgütleri ve esnaf ziyaretleri ile seçim çalışmalarını sürdüren HDP Adayı Demirci, herkesin 7 haziran sonrasında bombaların ve silahların neden susmadığı sorusuna cevap aradığını savundu. Demirci, “Şimdi herkes, 7 Haziran seçimlerinden sonra ne oldu da, Türkiye birden silahların, bombaların susmadığı bir ülke haline geldi ? sorusuna cevap arıyor. İktidarda tek başına güçlü bir hükumet olursa, bu sorunlar bitecekmiş. Bizde bu sorunlar bitsin, silahlar, bombalar sussun, insanlarımız barış ve huzur içinde yaşasın istiyoruz. Ancak şu soruyu da sormadan edemiyoruz. Şu anda iktidarda çok partili ve zayıf bir hükumet mi var? Hayır. 7 Hazirandan önce de sonra da tek başına iktidar vardı" diye konuştu.
"EKSİK OLAN NEDİR?"
Demirci, "Şu anda çatışmaları, ölümleri önlemek için hangi yetkiniz yok? Hangi kurum ya da bürokrasi emrinizde değil. Bu sorunları çözmek için eksik olan nedir? Sizi engelleyen ne var? Neden bu olayları bitirmiyorsunuz?" sorularını sorarak cevap istedi. Sorulara cevap verilemeyeceğini iddia eden Demirci, "Elbette bu sorulara verilecek ikna edici bir cevapları yok. Bunu herkes biliyor. Artık kimseyi kandırmaya çalışmasınlar, çünkü herkes bu yalanların farkında” diye konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı