GAZİANTEP HABERLERİ

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci:

IHA
12.10.2015 - 17:44Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ ‘İNADINA BARIŞ’ DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

IHA

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, Ankara’da meydana gelen terör saldırısının ardından demokrasiye, barışa ve halkların kardeşliğine karşı yapıldığını söyledi.
HDP olarak, her zaman, her yerde ’inadına barış” dediklerini vurgulayan Osman Demirci, barış isteyenlerin katledilmesini şiddet ve nefretle kınadı. Demirci, “Biz barış istiyoruz. Ama birileri barışa bomba koyuyor.Maalesef Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamı yaşandı. Hem de başkentte gerçekleşti. Yüzü aşkın masum, barış gönüllüsünün hayatını kaybettiği bu katliam, bireysel, sıradan bir olay değildir. Olayın perde arkasının mutlaka aydınlanması gerekiyor” dedi.
"PERDE ARKASI AYDINLANMALI"
Daha önce Suruç ve Diyarbakır’da da benzer olayların gerçekleştiğini hatırlatan HDP Gaziantep Milletvekili Osman Demirci, “Ne yazık ki, gerek Suruç, gerekse de Diyarbakır’daki katliamları tam olarak aydınlatılamadı. Katliamın kimler tarafından planlandığı, canlı bombaların kimlerle hareket ettiği, kimlerin yardımını gördükleri gibi sorular yanıtsız kaldı. Ankara’da insanlığa karşı işlenmiş olan katliamın da yeterince aydınlanamayacağı endişesini taşıyoruz” şeklinde konuştu.
"UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ"
Demirci, terör saldırısının kendilerini yılgınlığa ve karamsarlığa düşürmeyeceğini ifade etti. Demirci, “Acımız büyük. Yılgınlığa, karamsarlığa kapılmayacağız. Halk düşmanlarına, demokrasi düşmanlarına karşı inadına barış demeye devam edeceğiz.Halkların kardeşliğinden yana olmaya devam edeceğiz. Ama devletin yapması gerekenler var. Kamuoyu vicdanının rahatlaması için bu olay mutlaka aydınlanmalı. Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamının aydınlatılamaması, tarihimiz açısından kara bir leke olacaktır. Bu katliamın sorumluları mutlaka bulunmalı. Canlı bombalar öldü, olay da kapandı gibi bir mantığı kabul etmiyoruz. Suçluların yakalanması ve yargı önüne çıkarılmasını ısrarla, sabırsızlıkla bekliyoruz. Barışa ve kardeşliğe karşı işlenen bu katliamları unutmayacağız, unutturmayacağız”
diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 17 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci: haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı