GAZİANTEP HABERLERİ

HDP’den Oy Çağrısı

IHA
29.10.2015 - 12:44Son Güncelleme :

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI OSMAN DEMİRCİ, OYUNUZU MUTLAKA KULLANIN

IHA

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, seçmenlerin mutlaka sandık başına gitmesini istedi.
Seçim çalışmalarını yoğunlaştıran HDP Milletvekili Adayı Osman Demirci, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerin ülkenin geleceği ile doğrudan ilgili olduğunu söyledi. Bir oyun bile çok önemli olduğu bir seçime hazırlandıklarını kaydeden Demirci, "Bir oy çok şeyi değiştirebilir. Tıpkı, ’Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker bir orduyu, bir ordu bir ülkeyi kurtarır’ sözünde olduğu gibi. Bir oyumuzu bile heba etmeden herkes sandık başına gitmeli." Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini kaydeden Demirci, sorunların çözümünün tek yolunun demokrasi olduğuna dikkat çekti. Demirci, "Seçimler demokrasinin en önemli unsurlarındandır. Bu nedenle ülkemizin geleceğinde söz sahibi olmak için öncelikle oyumuzu kullanmalıyız. Aksi taktirde şikayet etme hakkımız olmaz. Türkiye’de demokrasinin, barışın ve kardeşliğin savunucusu olan HDP, bu seçimlerde oyunu daha da arttıracaktır. Çünkü mevcut gidişattan şikayetçi olan, dışlanan, ötekileştirilen, bir şekilde iktidarın mağdur ettiği tüm kesimleri kucaklayan, ırk, din, dil ve mezhep ayrımı yapmayan parti HDP’dir. HDP, otoriteye karşı demokrasiyi, keyfiliğe karşı hukukun üstünlüğünü, tekliğe karşı halkların kardeşliğini savunur. Farklılıkları zenginlik olarak görür ve kimseyi değiştirmek için çaba göstermez" dedi.
Demirci, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde, barışın, huzurun ve kardeşliğin çıkmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HDP’den Oy Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP’den Oy Çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı