MALATYA HABERLERİ

HDP’den Malatya Söz Gazetesine Ziyaret

IHA
23.10.2015 - 16:40Son Güncelleme :

HDP MALATYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI, MALATYA SÖZ GAZETESİNİ ZİYARET ETTİLER.

IHA

seçim gezilerini sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti, Malatya Söz gazetesini ziyaret etti.
Ziyarette, HDP Malatya Birinci Sıra Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan, ülke gündemi, Ankara’da yaşanan bombalı saldırı ile HDP seçim beyannamesinin toplatılma kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aralarında HDP İl Örgütü Eş Başkanı Hasan Şahin, HDP Malatya Milletvekili Adayı Ebru Ergin Korkmaz ile parti yöneticilerinin bulunduğu heyeti, Malatya Söz Gazetesi yönetimi adına Yönetim Kurulu Üyesi Memet Duran Özkan karşıladı. Özkan, heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirtti. Özkan, “Öncelikle HDP milletvekili adayı arkadaşların gazetemizi ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz. Artık seçimin son düzlüğüne çıktık diyebiliriz. Bir haftalık bir süreç kaldı. Ben bu seçimleri gerek sizin siyasal partiniz açısından gerekse Türkiye açısından hayırlı olmasını diliyorum. Umarım beklediğiniz sonuçları alırsınız. Türkiye’de demokrasinin gelişmesi ve yeşermesi için gerekli katkıyı sunarsınız diye düşünüyorum” dedi. Erdoğan, “Basının özgür olması gerekiyor, basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasinin olduğunu söyleyemeyiz. Söylediğiniz gibi seçimin son düzlüğündeyiz. Halkların Demokratik Partisi’nin de bu mecliste yer alması, temsil edilmesi Türkiye’nin sorunlarının çözülmesi için hayati öneme sahiptir. 13 yıllık tek yıllık parti iktidarı bir yorgunluk dönemini ve alışkanlıklarla beraber gelişen bir hırs dönemini getiriyor. Eğer ifade özgürlüğü yoksa basın özgür değilse, bu ülkede demokrasiden söz etmek mümkün değil. Bu anlamda medya çalışanları da bizim bütün çalışanlar için gösterdiğimiz duyarlılıklarda olduğu gibi önceliklerimiz arasındadır” şeklinde konuştu.
“BU KARAR HUKUKA AYKIRI BİR KARARDIR”
Erdoğan, seçim bildirgelerinin toplatılması kararını hukuka aykırılık olarak değerlendirdi. Erdoğan, “Seçim çalışmalarının son aşamasına gelirken büyük bir talihsizlikle bir mahkememiz, seçim bildirgemiz hakkında toplatma kararı verdi. Bu yeni bir şey değildir. Bizim parti tüzüğümüzde yer alan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın denetiminden geçmiş, yıllardır faaliyetini sürdüren partinin seçim bildirgesinde ve broşürlerde tekrarlanan ‘yerel yönetimlerin güçlendirilmesini’ esas alan Avrupa Birliği yerel yönetimler tarzını esas alan ve yerel yönetimlerde söz karar ve etkinlik konusunda güçlendirmeyi esas alan ‘özyönetim’ olarak ifade ettiğimiz kısım gerekçe gösterilerek bir toplatma kararı verilmiştir. Bu karar tabi hukuka aykırı bir karardır. Arkadaşlarımız kararın kaldırılması için gerekli girişimlerde bulunuyorlar ama kaldırılmış olsun ya da olmasın tamamen siyasi çalışmalarımızı, seçim çalışmalarımızı engellemeye dönük bir üst iradenin yansıması olarak ortaya çıkıyor. Bunu bir avukat olarak hukuka aykırı bulduğumu ve açıkçası kabul edilmez bulduğumuzu da belirtmek istiyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden HDP’den Malatya Söz Gazetesine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP’den Malatya Söz Gazetesine Ziyaret haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı