MALATYA HABERLERİ

HDP’den Doğanşehir’e Ziyaret

IHA
29.10.2015 - 11:30Son Güncelleme :

HDP MALATYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI, DOĞANŞEHİR İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

HDP Malatya Milletvekili adayları, il ve ilçe örgütleri Doğanşehir ilçesi ve mahallelerini etti. HDP’li heyet, seçim beyannamelerini hakkında bilgi vererek, vatandaşlardan destek istedi.
Ziyaretlerini sürdüren HDP’li heyet Dağanşehir ilçe merkezinde ve mahalleri ziyaret etti. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan, “Ülkenin geleceği 1 Kasım seçimlerinde belirlenecek. Türkiye şu an iyi yönetilmiyor, bunu değiştirmek 1 Kasım’da sizlerin ellerinde. Ankara’da yaşanan hadise, devleti yönetenlerin yanlış siyasetleri nedeni ile bağıra bağıra ‘ben geliyorum denen’ bir katliamdır. Bunun işaretlerini, daha önce Reyhanlı’da, sonra sınır kapılarında patlatılan bombalarda, sonra 5 Haziran’da HDP’nin Diyarbakır mitinginde, arkasında Suruç’ta görüyorduk, en son Ankara’da en vahşi ve memleketi büyük bir üzüntüye boğan şekli ile ortaya çıkmış oldu” dedi.
“GEÇİM ZORLAŞTI, SIKINTILAR ÇOĞALDI”
HDP’nin Kurucaova’ya ziyaretinde konuşan Erdoğan ülkenin 13 yılın sonunda gerilemeye doğru gittiğini belirtti. Erdoğan, “13 yılın sonunda geldiğimiz durum şu anda önce ekonomide bir iyileşme, şimdi bir kötüleşme, bugün ise ürettiğiniz ürünler para etmiyor. Gelirken baktım domates tarlalarda kalmış, elmalar dalında duruyor ya da toplanmış, meyve suyu fabrikasına 10-15 kuruşa satılacak. Hem evlerde, oturulan yerlerde huzur güven kalmadı hem de geçim zorlaştı, sıkıntılar çoğaldı. Halbuki 13 sene önce bütün bunlar başka türlü olacak deniyordu vaatler öyle idi” şeklinde konuştu.
HDP’li heyet, gösterilen yoğun ilgiyle mahallelere yaptığı ziyaretleri tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden HDP’den Doğanşehir’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP’den Doğanşehir’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı