Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hazmedemiyorum

Bazı futbolcuların kötü oyunu ve Gerets’in hataları yüzünden Ankaraspor maçını kazanamadıklarını ifade eden Polat, "Bizim 6 net pozisyonumuz ve 2 tane de kaçırdığımız penaltı var. Ya bu kayıp bizi şampiyonluktan ederse, bunun hesabını kim verecek?" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın ’son şampiyon’ unvanıyla gittiği Ankaraspor deplasmanında 2 puan kaybetmesi, yönetimin ağır toplarından Adnan Polat’ı küplere bindirdi. Maçın değerlendirmesini Hürriyet’e yapan Polat, bu kayıpta bazı futbolcuların kötü oyununun ve teknik direktör Erik Gerets’in hatalı seçimlerinin büyük rol oynadığını vurguladı.

Ankaraspor beraberliği için "Hazmedemiyorum" yorumunu yapan Adnan Polat, "Biz geçen sezon iki puan farkla Fenerbahçe’nin önünde şampiyon olduk. İki puan sana zafer de getirebilir, felaket de. Ya bu kayıp bizi şampiyonluktan ederse, bunun hesabını kim verecek?" diye dile getirdi öfkesini.

Polat, daha sonra sözü futbolcularına getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özellikle ilk yarıda kötü oynadık. Rakip takım kalemize bir kez geldi, onda da golü attı. Ama bizim 6 net pozisyonumuz ve 2 tane de kaçırdığımız penaltı var. Böyle şey olmaz. Anlamam ben bunları. Bu takımda oynayan her futbolcunun şunu bilmesi gerekir; biz Galatasaray’ız. Biz ikincilik ya da üçüncülük için değil, şampiyonluk için oynarız."

Adnan Polat, teknik direktör Erik Gerets’e de sert eleştirilerde bulundu. Yeni transfer Carrusca’nın oynatılmasının yanlış olduğunu vurgulayan Galatasaray Başkan Yardımcısı, "Biz Hakan Şükür’ü zamanında İtalya’ya gönderdik. Hakan önce Torino’da tribünden yeni takımının maçını izledi. Yeni arkadaşlarını tanıdı, ondan sonra sahaya çıktı. Gerets’in de Carrusca’ya önce takımı izletmesi gerekirdi. Yani, Carrusca bu maçta tribünde olmalıydı" dedi. Carrusca’nın iyi futbolcu olduğunu ifade eden Polat, "Bazıları bir maçla adamı asıp kesmeye kalkıyor. İstanbul’a daha bir hafta önce gelen bu oyuncu bana göre çok iyiydi. Biz Carrusca’yı inanarak aldık. Onun iyi futbolcu olduğunu biliyoruz. Zaman, bizim haklı olduğumuzu gösterecek" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler