Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hazırlıklar tam gaz devam

(A) Milli Kadın Basketbol Takımı, 2011 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İstanbul'da sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Şampiyona hazırlıklarına İstanbul kampı ile başlayan ay-yıldızlılar, daha sonra ikinci etap kamp çalışması için Antalya'ya geçerek, burada 3 gün süren Uluslararası Kepez Turnuvası'nda mücadele etti. Karadağ, İngiltere ve Hırvatistan ile turnuvada mücadele eden bayan milliler, 3 maçtan 2 galibiyet alarak organizasyonu şampiyon olarak tamamladı.

(A) Milli Takım, Antalya kampının ardından çalışmalarına İstanbul'da devam ediyor. Ay-yıldızlılar, bugün Ahmet Cömert Spor Salonu'nda yaklaşık 2 saat süren bir çalışma gerçekleştirdi. Kondisyoner Ozan Şirikçi eşliğinde çalışan milliler, akşam saatlerinde yapacağı günün ikinci antrenmanı ile hazırlıklarını sürdürecek.

Bu arada milli oyuncular, antrenmandan sonra Basketbol Federasyonu internet sitesine Antalya kampı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Tecrübeli oyuncu Nilay Kartaltepe, Antalya'da güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade ederek, “20 günlüğüne Antalya'daydık. Güzel bir kamp dönemi oldu. İkinci haftadan sonra da çalışmalarımız daha da yoğunlaştı. Son haftamızda da hazırlık turnuvasında mücadele ettik ve şampiyon olduk ama bu ilk turnuvamızdı. Sadece son gün Karadağ takımına karşı mağlubiyet aldık. Antalya bizim için iyi bir hazırlık dönemli oldu. Eksiklerimizi giderdik. Şimdi İspanya'ya hazırlık turnuvası için gideceğiz. Avrupa Şampiyonası'na en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz” diye konuştu.

Milli oyunculardan Işıl Alben de kampın faydalı geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“İlk hazırlık maçlarımızı oynayarak eksik yanlarımızı görme şansımız oldu. Güzel bir kamp dönemi geçiyor. Hepimiz başarıya inanıyoruz. Bu bizim için çok önemli. 2 gün sonra yine turnuva için İspanya'ya gideceğiz. Orada daha kuvvetli rakiplere karşı oynayacağız. Bu turnuva geldiğimiz noktayı bize daha iyi gösterecektir diye düşünüyorum. Önümüzde 15-20 günlük bir zaman var. En iyi şekilde hazırlanıp Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyoruz.”

Yasemin Horasan ise Antalya kampında düzenlenen turnuvada önemli maçlar yaptıklarını anlatarak, “Antalya kampı bizim için çok güzel ve verimli geçti. Turnuvanın sonunda 3 maç yaptık. Bu maçlarda beklediğimden daha iyi oynadık. Özellikle ilk 2 maçta çok iyi mücadele ettik. Birçok şeyi sahaya iyi yansıttık. Avrupa Şampiyonası'nda hedefimiz madalya almak. Kapasitemizin daha üstüne çıkmamız gerekiyor. Yeterli zamanımız var. Bu zamanı iyi değerlendirip Avrupa Şampiyonası'na sakatlık olmadan gitmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler