Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hazırlıklar tam gaz devam

Antalya kampı devam eden A Milli Kadın Takım yarın başlayacak olan Kepez Turnuvası öncesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Polonya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Kadın Takım şampiyona hazırlıkları kapsamında katılacağı “Kepez Turnuvası” çalışmalarını sürdürüyor.

Antalya’da yarın başlayacak olan turnuva öncesinde hazırlıklarına ara vermeden devam eden Ay Yıldızlı ekibimiz bu sabah yaklaşık 2 saat süren antrenman yaptı. Antrenör Ceyhun Yıldızoğlu yönetimindeki Millilerimiz antrenmana açma ve germe hareketleri ile başladı. Milliler daha sonra ise ağırlık ve şut çalışması yaparak idmanı tamamladılar. A Milli Kadın Takım akşam saat 18:00’da yapacağı antrenmanla turnuva hazırlıklarını sürdürecek.

“Avrupa Şampiyonası’nda Olmamız Gereken Yerde Olacağız”

Ay Yıldızlı ekibin antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, antrenman sonrası Antalya kampı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı yavaş fakat emin adımlarla ilerlediklerini kaydederken, “Takımın gerek yaş ortalamasından dolayı gerekse de sakatlanmaya meyilli oyuncular olmasından yavaş ilerliyoruz. Ama bu bizi ürkütmüyor. Avrupa şampiyonasında olmamız gereken yerde olacağız. Burada 20 kişilik bir oyuncu kadrosu ile kamp yapıyoruz. Kimlerle yola devam edeceğiz onu analiz etme şansımız olacak. Bu turnuvayı hedef turnuva olarak değil ama yapmış olduğumuz çalışmalar ve hangi oyuncularla yola devam etmemiz gerektiği açısından önemli görüyorum” şeklinde konuştu.

Kepez Turnuvası’ndaki rakipleri de değerlendiren Yıldızoğlu, son olarak şunları söyledi; “Rakiplerimiz son derece iyi. İngiltere iyi bir takım. Karadağ ile geçen sene elemlerde aynı gruptaydık. Hırvatistan oyuncularını toparlayabilirse her zaman iyi bir takım. En başta söylediğim gibi sağlam bir şekilde Avrupa şampiyonasına katılmak istiyoruz. Oyucularımızın sağlığını da önemsiyoruz. İnşallah sorunsuz bir turnuva geçiririz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz