AYDIN HABERLERİ

Hazırgiyim İhracatçıları İngiltere Pazarında Tanıtım Yaptı

IHA
09.10.2015 - 09:55Son Güncelleme :

HAZIR GİYİM SEKTÖRÜ İNGİLTERE'DE TANITIM YAPTI

IHA

Türkiye’nin hazırgiyim ihracatında en büyük pazarlardan biri olan ve yıllık 30 milyar Avro’luk hazırgiyim ürünleri ithal eden İngiltere’de düzenlenen önemli bir moda ve hazırgiyim fuarı olan Fashion SVP Fuarı’na katılan Türk hazırgiyim firmaları, Türkiye’ye yeni ticari bağlantılarla döndü.
Fashion SVP 2015 Fuarı’na 16 Türk hazır giyim firması Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin Türkiye Milli Katılım Organizasyonu ile katılırken, fuarda her firma bir çok görüşme yaptı. İngiltere’nin hazır giyim zincirleri fuarı ziyaret ederken, aynı zamanda orta düzey alıcılar da ziyaret etti.
Fashion SVP 2015 Fuarı’na İngiltere dışında özellikle Doğu Avrupa ülkelerinden ve Portekiz’den tasarımcı, üretici, hazır giyim sektöründen faaliyet veren markaların katıldığını belirten Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, her türlü hazırgiyim ürününün sergilendiği Fashion SVP 2015 Fuarı’nın İngiltere’nin en büyük fuarlarından biri olduğunu kaydetti.
Fuar süresince hazır giyim ve moda sektörü ile ilgili önemli ve etkili seminer sunumları yapıldığını ve bu seminerlere yüksek katılım olduğunu anlatan Kızılgüneşler, "Bu yıl düzenlenen en yoğun katılım olan seminerlerden bir tanesinin konusu Türkiye’nin hazırgiyimdeki başarısıydı. Türkiye’nin hazırgiyim sektöründeki başarısı Fashion SVP Fuarı’na damgasını vurdu" diye konuştu.
Katılımcı firma temsilcilerimiz ile fuar süresince bire bir görüşmeler yaptığını ifade eden Kızılgüneşler şöyle konuştu: "Yaptığımız görüşmelerde firma temsilcileri, stantları ziyaret eden profesyonel alıcılarla gerek ilk tanışma, gerek mevcut ilişkilerin geliştirilmesi, gerekse orta ve uzun vadede son derece olumlu sonuçlar vermesi muhtemel ticari bağlantılar kurulmasına yönelik olarak çok sayıda görüşmeler gerçekleştirdiklerini dile getirdiler. Türk firmaları gerek fuar süresince sergiledikleri ürünlerin kalitesi ve gerekse prezantasyonları açısından Türk hazır giyim sektörünü fuarda başarı ile temsil ettiler. 2016 yılında en az 20 Türk firması ile katılmayı hedefliyoruz."
Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Turkish Fashion Break “Bir Kahve Molası Ticaret” sloganıyla 2001 yılından bu yana Londra’da Türk hazırgiyim ihracatını arttırmak için “Sektörel Ticaret Heyeti” organizasyonları gerçekleştiriyor. EHKİB, Türkiye’nin İngiltere ve Avrupa pazarındaki konumunu güçlendirmek için bu yıl ilk kez Fashion SVP Londra Fuarı’nda Türkiye Milli Katılımını organize etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Hazırgiyim İhracatçıları İngiltere Pazarında Tanıtım Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 09 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hazırgiyim İhracatçıları İngiltere Pazarında Tanıtım Yaptı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:08
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:16
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı