İSTANBUL HABERLERİ

Hazır giyim yatırımcıları Iğdır’da buluşuyor

DHA
14.05.2017 - 12:03Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 14 Mayıs (DHA) - Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF), Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da belirlenen 23 Cazibe Merkezi kentlerine yönelik tanıtım toplantıları dizisini Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla Iğdır’da start alıyor.
MHGF’den yapılan açıklamaya göre Türkiye genelinde 25 sektörel ve bölgesel derneği temsil eden ve alanında tek çatı organizasyonu olan MHGF, hükümet tarafından Doğu ve Güneydoğu’da 5 Bölgede belirlenen 23 Cazibe Merkezi kente yönelik tanıtım toplantıları programını başlattı. Hazır giyim yatırımcısını bölgeye çekmeyi amaçlayan program kapsamında ilk buluşma; Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) işbirliği, Iğdır Valiliği, Iğdır Belediye Başkanlığı, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası ile Iğdır Üniversitesi’nin katkılarıyla 18 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Iğdır Tekstil-Hazır Giyimde Yatırım Fırsatları ve Tanıtım Günleri” adıyla gerçekleştirilecek. 
Hazır giyim, 23 cazibe merkezi için kilit sektör 
Bir milyar Dolar yatırımla, 1 milyon kişiye istihdam sağlayan başka bir sektör olmadığını kaydeden MHGF Başkanı Hüseyin Öztürk, “Hükümet tarafından açıklanan 23 cazibe merkezi açısından da hazır giyim kilit sektördür. Düşük yatırım avantajıyla bu bölgelerimizdeki genç iş gücü en hızlı şekilde istihdam edilecektir. Federasyon olarak başlattığımız bu programla hazır giyim yatırımcısının dikkatini bu illerimize çekmeyi amaçlıyoruz. Iğdır genç iş gücüyle, üç ülkeyle sınır eşsiz coğrafi avantajıyla hem üretim hem de ticarette önemli bir avantaja sahiptir. Biz bu anlamda yatırımcının ve kamuoyunun dikkatini Iğdır’a çekmek istiyoruz” dedi. 
Bölgede hazır giyim yatırımlarının artırılması amaçlanıyor
Cazibe merkezleri olarak belirlenen 5 bölgenin her birinde bu toplantılar dizisini sürdüreceklerini, hazır giyim yatırımlarını artırmayı amaçladıklarını söyleyen MHGF Başkanı Öztürk, “Öncelikle söz konusu illerimizi insan kaynakları, lojistik ve alt yapı açısından sınıflayıp, SWOT analizlerini çıkarmalıyız. Elde edilen sonuca göre de hazır giyimde standart ve belli ürünlerde bu illerimizi pilot bölge ilan etmeliyiz. Çünkü standart ürün, bir hamlede, sonuç odaklı ürün demektir” diye konuştu.
Ulaştırma Bakanı Arslan ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da katılıyor
Sektörün önemli iş adamları ve ulusal basın temsilcilerinin yanı sıra ikinci günü Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacağı program, 18 Mayıs 2017’de saat 09.30’da Iğdır Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek toplantı ile başlayacak. Iğdır Tekstil-Hazır Giyimde Yatırım Fırsatları ve Tanıtım Günleri kapsamında OSB ve kentin önemli merkezlerine yönelik inceleme ve tanıtım gezisi de gerçekleştirilecek. İşadamları ve gazeteciler programın son günü Nahçıvan’ı da ziyaret ederek bölgenin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı bulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Hazır giyim yatırımcıları Iğdır’da buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hazır giyim yatırımcıları Iğdır’da buluşuyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:48
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı